کسب درآمد و فروشگاه اینترنتی شیرازِ چشمهات
close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
درآمد عالی با فروش فایل
ایجاد اپلیکیشن اندروید
تبلیغات بنری و متنی
loading...
YourAds Here YourAds Here

شیرازِ چشمهات

بازدید : 0
سه شنبه 16 خرداد 1402 زمان : 19:22

بهترين متخصص زگيل تناسلي در مشهد کيست ؟

به دنبال بهترين دکتر براي زگيل تناسلي در مشهد هستيد؟

بسيار عالي ، در ادامه اين بحث نکات کاملي درباره زگيل تناسلي و مشکلات همراه با آن و همچنين مهمترين نکات براي انتخاب بهترين متخصص زگيل تناسلي در مشهد را براي شما به طور کامل عنوان خواهيم کرد.

شايد شما با مشکل زگيل تناسلي مواجهيد و اکنون به دنبال بهترين متخصص زگيل تناسلي در مشهد براي رفع مشکل خود در حال سرچ و جست و جو در اينترنت هستيد. براي اين که بدانيد کدام يک از متخصصين پزشکي به عنوان بهترين دکتر براي زگيل تناسلي ميتوانند به شما کمک کنند بايد به چند نکته دقت کنيد :

v1_hube.jpg

در زمينه درمان زگيل تناسلي متخصصين زنان ، متخصصين اورولوژي و متخصصين پوست فعاليت ميکنند که درمان زگيل تناسلي براي بانوان در حوزه تخصصي پزشکان فوق تخصص اونکولوژي (سرطان شناسي ) زنان قرار دارد.

پس تا اينجا متوجه شديد که براي انتخاب بهترين متخصص زگيل تناسلي در مشهد ميتوانيد به چه پزشکاني مراجعه کنيد.

از سوي ديگر با توجه به اين که درمان زگيل تناسلي در مرحله اول اکثرا نياز به حذف فيزيکي زگيل ها دارد بايد مطمئن شويد پزشکي که براي اين کار انتخاب ميکنيد هم تخصص و تجربه لازم و هم دستگاه هاي لازم و به روز را جهت درمان شما در اختيار دارد.

دستگاه هايي مثل الکتروکوتر ، ليزر زگيل تناسلي ، کرايوتراپي ، پلاسما تراپي و پلکسر براي زگيل تناسلي ، آر اف واژينال براي درمان زگيل تناسلي و ....

پس متوجه شديد که براي انتخاب بهترين دکتر براي زگيل تناسلي در مشهد بايد به اين نکات توجه کنيد که پزشکي که انتخاب ميکنيد هم تخصص و تجربه لازم و هم دستگاه هاي به روز و مورد نياز را براي درمان مشکل شما در اختيار داشته باشد.

اينجاست که ميتوانيد مطمئن باشيد که بهترين متخصص براي درمان زگيل تناسلي در مشهد را پيدا کرده ايد.

قبل از آن که وارد مباحث علمي در خصوص اين که اصلا بيماري زگيل تناسلي چيست و از کجا مي آيد شويم ميخواهيم يک نکته را خاطر نشان کنيم که در تصميم گيري شما براي يافتن بهترين متخصص براي درمان زگيل تناسلي در مشهد کمکتان کرده باشيم .

بدون اغراق شايد دکتر ديانا حسيني متخصص زنان و زايمان ، فوق تخصص جراحي سرطان هاي زنان و مسترکورس جراحي زيبايي زنان از آکادمي جراحي زيبايي آمريکا بهترين متخصص زگيل تناسلي در مشهد جهت رفع و درمان زگيل تناسلي باشند.

چرا؟ چون در کنار داشتن تخصص و دانش کافي در اين زمينه ، با در اختيار داشتن بهترين و به روزترين دستگاه هاي حوزه درمان زگيل تناسلي و به روزترين متدهاي حذف و ريشه کن کردن اين زگيل هاي تناسلي ، ميتوانيد اين اطمينان را داشته باشيد که بهترين نتيجه با بالاترين درصد بهبود را تحت درمان ايشان کسب خواهيد کرد.

تخصص و دانش در کنار در اختيار داشتن تجهيزات و امکانات به روز درماني نکات مهم در انتخاب بهترين پزشک براي درمان زگيل تناسلي در مشهد هست که بايد به آن توجه کنيد.

از اين نکات ميگذريم و وارد اين بحث ميشويم که اصلا زگيل تناسلي چيست ؟

از کجا مي آيد و با ما چه ميکند و چطور ميشود از ابتلا به زگيل تناسلي پيشگيري کرد ؟

زگيل تناسلي يک عفونت شايع مقاربتي است که از طريق رابطه جنسي واژينال و مقعدي، وسايل جنسي مشترک و به ندرت از طريق رابطه جنسي دهاني منتقل مي شود. زگيل تناسلي زائده هاي نرمي هستند که روي اندام تناسلي ظاهر مي شوند. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پيشگيري از بيماري ها (CDC)، زگيل تناسلي يا همان HPV شايع ترين بيماري در بين همه بيماري هاي مقاربتي است.

همه افرادي که از نظر جنسي فعال هستند در برابر عوارض HPV از جمله زگيل تناسلي آسيب پذير هستند.

از بهترين دکتر زگيل تناسلي مشهد ميپرسيم که علائم شايع زگيل تناسلي چيست ؟

- يک يا تعدادي توده بدون درد در اطراف واژن، آلت تناسلي يا مقعد

- خارش يا خونريزي از ناحيه تناسلي يا مقعد

- شريک جنسي که زگيل تناسلي دارد، حتي اگر علائمي نداشته باشيد

زگيل تناسلي مي‌تواند روي ديواره‌هاي واژن، ناحيه بين دستگاه تناسلي خارجي و مقعد رشد کند. در مردان، ممکن است در نوک يا ساقه آلت تناسلي، کيسه بيضه يا مقعد ايجاد شوند. تورم هاي کوچک، گوشتي، قهوه اي يا صورتي در ناحيه تناسلي شما شکلي شبيه گل کلم که به دليل نزديکي چند زگيل به هم ايجاد مي شود خارش يا ناراحتي در ناحيه تناسلي .

نحوه انتقال زگيل تناسلي :

ويروس زگيل تناسلي مي تواند حتي زماني که هيچ زگيل قابل مشاهده اي وجود نداشته باشد منتقل شود. بسياري از افراد مبتلا به اين ويروس علائمي ندارند اما همچنان مي توانند آن را منتقل کنند. پس از ابتلا به عفونت، ممکن است هفته ها تا چندين ماه طول بکشد تا علائم ظاهر شوند.

ممکن است از راه هاي زير به زگيل تناسلي مبتلا شويد :

· تماس پوست به پوست، از جمله رابطه جنسي واژينال و مقعدي

· به اشتراک گذاشتن وسايل جنسي

· رابطه جنسي دهاني، اما اين مورد نادر است.

· ويروس همچنين مي‌تواند از مادر در هنگام تولد به نوزاد منتقل شود، اما نادر است.

· بوسيدن و وسايل مشترک مانند حوله، کارد و چنگال، فنجان يا صندلي توالت عموما باعث اتتقال زگيل تناسلي نميشوند.

جهت پيشگيري و جلوگيري از ابتلا به زگيل تناسلي چه کنيم؟

بعضي از اقدامات پيشگيرانه عبارتند است از:

· اجتناب از مقاربت بدون حفاظت جنسي با شرکاي جنسي متعدد.

· در صورت مقاربت، از روش هاي فيزيکي جلوگيري از بارداري استفاده نماييد.

· منطقه تناسلي را خشک و تميز نگه داريد.

· براي جلوگيري از تعرق بيش از حد و افزايش گردش هوا در ناحيه تناسلي از لباس زير پنبه اي استفاده کنيد.

· زگيل را لمس يا زخم نکنيد و حتي آن را فشار ندهيد.

· از خارش محل زگيل اجتناب نماييد.

ويروس پاپيلوماي انساني پرخطر (ويروس زگيل تناسلي) عامل 99 درصد موارد سرطان دهانه رحم است. عليرغم روش هاي پيشگيري موجود از طريق واکسن ويروس زگيل تناسلي و دو روش غربالگري، زنان همچنان در سراسر جهان بر اثر سرطان دهانه رحم مي ميرند.

سرطان دهانه رحم قابل پيشگيري است، اما به دليل ميزان غربالگري پايين، تعداد زيادي از زناني که مبتلا به ايدز هستند را تحت تاثير قرار مي دهد.

دستورالعمل‌هاي فعلي توصيه مي‌کنند که غربالگري پاپ براي زناني که مبتلا به ايدز هستند نبايد ديرتر از ?? سالگي يا ظرف يک سال از شروع فعاليت جنسي شروع شود. براي کساني که نقص ايمني ندارند، غربالگري پاپ از 25 سالگي شروع مي شود.

دانش سرطان دهانه رحم و ويروس زگيل تناسلي

به طور خاص از نظر دانش کلي خود در مورد سرطان دهانه رحم و ويروس زگيل تناسلي، اکثر زنان به طور دقيق عوامل خطر سرطان دهانه رحم را با استناد به رفتارهاي سبک زندگي مانند سيگار کشيدن و داشتن رابطه جنسي محافظت نشده شناسايي کردند.

آنها همچنين دريافتند که داشتن ايدز و انجام ندادن آزمايش پاپ طبق توصيه شده خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم را افزايش مي دهد .

روش هاي پيشگيري که توسط زنان شناسايي شد شامل فعاليت جنسي ايمن، تغذيه سالم، ورزش، و دريافت واکسن ويروس زگيل تناسلي بود .

در انتها به شما بانوان عزيز مشهدي مجدد يادآور ميشويم که دکتر ديانا حسيني بهترين متخصص زگيل تناسلي در مشهد هستند و با دستگاه هاي به روز و مدرن براي درمان زگيل تناسلي در خدمت شما بانوان گرامي خواهند بود.

بازدید : 1
يکشنبه 7 خرداد 1402 زمان : 16:21

زگيل تناسلي چيست ؟

از کجا مي آيد و با ما چه ميکند ؟

در اين پست که از کانال تگرام دکتر ديانا حسيني بهترين متخصص درمان زگيل تناسلي زنان در مشهد برداشته شده است قصد داريم همه چيز درباره زگيل تناسلي را شرح دهيم . از ايجاد تا درمان زگيل تناسلي.

علت به وجود آمدن زگيل تناسلي در زنان

همه افرادي که از نظر جنسي فعال هستند در برابر عوارض HPV از جمله زگيل تناسلي آسيب پذير هستند.

اين علائم به اين معني است که شما ممکن است زگيل تناسلي داشته باشيد :

يک يا تعداد بيشتر توده يا توده بدون درد در اطراف واژن، آلت تناسلي يا مقعد

خارش يا خونريزي از ناحيه تناسلي يا مقعد

- شريک جنسي که زگيل تناسلي دارد، حتي اگر علائمي نداشته باشيد.

ويروس پاپيلوماي انساني (HPV) يکي از شايع ترين علل بيماري هاي مقاربتي در مردان و زنان در سراسر جهان، به ويژه در کشورهاي در حال توسعه است. شايع ترين تظاهرات HPV در ناحيه تناسلي زگيل هاي آنوژنيتال يا کنديلوماتا آکوميناتا است.

اين ضايعات به صورت پاپول، ندول يا رشد نرم، رشته‌اي، صورتي، بي‌حرکت يا ساقه‌دار ظاهر مي‌شوند. معمولاً رشد اگزوفيتي شبيه به گل کلم وجود دارد و معمولاً بدون علامت است.

چند نکته در خصوص زگيل هاي تناسلي :

بيش از نيمي از افراد فعال جنسي در طول زندگي خود به HPV آلوده مي شوند.

بخش هاي تناسلي عليرغم خوش خيم بودن، به دليل عدم درمان موثر، با بار بيماري و کاهش کيفيت زندگي همراه است.

واکسن هاي پيشگيري کننده عفونت HPV که شايع ترين واکسن هاي پرخطر و کم خطر را هدف قرار مي دهند، در برنامه ملي ايمن سازي بسياري از کشورها در سال 2008 گنجانده شده اند.

مطالعات نشان مي دهند که برنامه واکسيناسيون عمومي HPV در کاهش قابل توجه شيوع زگيل تناسلي در بين بيماران واجد شرايط واکسن در کشورهايي که به طور موثر برنامه واکسيناسيون را دنبال ميکنند موثر بوده است.

زگيل تناسلي را بشناسيم ؟

زگيل تناسلي زائده هاي نرمي هستند که روي اندام تناسلي ظاهر مي شوند. آنها مي توانند باعث درد، ناراحتي و خارش شوند. آنها يک عفونت مقاربتي (STI) هستند که توسط سويه هاي کم خطر ويروس پاپيلوماي انساني (HPV) ايجاد مي شود. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پيشگيري از بيماري ها (CDC)، HPV شايع ترين بيماري در بين همه بيماري هاي مقاربتي است.

در مورد تاثير کاندوم در پيشگيري از زگيل تناسلي به اين موضوع مهم دقت داشته باشيد که کاندوم 100 درصد از انتقال زگيل تناسلي جلوگيري نميکند، اما به طور قابل توجهي بار ويروسي را که وارد بدن مي شود کاهش مي دهد. با توجه به اين نکته که اکثر افراد آلوده هيچ علامتي از عفونت ندارند ، پس استفاده از کاندوم ميتواند شانس انتقال ويروس زگيل تناسلي را کاهش دهد. در اکثرمواقع سيستم ايمني به تنهايي حريف ويروس زگيل تناسلي ميشود و معمولاً در عرض 12 تا 18 ماه قادر به مقابله با اين ويروس و حذف کامل آن از بدن است. البته که سلامت جسمي و تغذيه صحيح و موارد ديگري که در ادامه به آن اشاره خواهيم کرد نقش تعيين کننده در اين که سيستم ايمني وظيفه خود را به درستي انجام دهد دارد.

بازدید : 0
جمعه 5 خرداد 1402 زمان : 1:22

چاپ و بسته بندی مواد غذایی در سال 1402

z1_f22g.jpg

صنعت چاپ و بسته بندی یکی از صنایع زیربنایی در کشورهای در حال توسعه است. نقش مهمی در توسعه صادرات، تجارت و روابط اقتصادی بین کشورها دارد.

برای نشان دادن وضعیت این صنعت، در حال حاضر کشورهایی در جهان هستند که با تقویت صنعت چاپ و بسته بندی تبلیغاتی می توانند درآمد زیادی از تجارت جهانی کسب کنند.

اما در مقابل این دسته از کشورها، کشورهای دیگری در جهان وجود دارند که علیرغم مزیت های اقتصادی در تولید بسیاری از محصولات، صرفاً به دلیل عدم وجود یک محصول قوی از بخش بزرگی از بازار مصرف جهانی کنار گذاشته شده اند. ایران بدون هیچ تعارفی در رتبه اول این کشورها قرار دارد. شواهد موجود نشان می دهد که در حال حاضر برخی از صادرکنندگان ایرانی محصولات خود را با کمترین قیمت جهانی به کشورهای شناخته شده صنعت بسته بندی می فروشند و این محصولات را با چند برابر قیمت خرده فروشی مجددا بسته بندی می کنند.

نقش چاپ و بسته بندی در روی فروش محصولات

تبلیغات تاثیر زیادی بر فروش محصول دارد. امروزه بسته بندی آنها یکی از راه های تبلیغ و بازاریابی محصولات می باشد. تبلیغات رایگان و خلاقانه را می توان روی کاغذ کادو انجام داد. شما می توانید محصولات و خدمات خود را از طریق تبلیغات به مشتریان معرفی کنید. امروزه چاپ اطلاعات بسته بندی محصولات یکی از مهمترین ابزارهاست. اما باید در این کار تخصص لازم را داشته باشید و روش درست و مناسب را انتخاب کنید.

زمانی که نام محصول، ترکیبات و اجزای آن، تاریخ مصرف، تاریخ ساخت و انقضای محصول، شرایط نگهداری آن و موارد مفیدی از این دست بر روی بسته بندی درج شود، اعتماد مشتری را جلب می کند. در عین حال نوع چاپ و بسته بندی نیز در این زمینه نقش بسزایی دارد. هرچه طراحی نوآورانه و خلاقانه تر باشد، توجه بیشتری را به خود جلب می کند. پس فقط محصولات خود را بسته بندی نکنید. سعی کنید تکنیک های جدید و مدرن، طراحی به روز و غیره را در بسته بندی قرار دهید تا توجه مشتری را به خود جلب کنید. کیفیت محصول نیز در جلب اعتماد مشتری نقش دارد.

نقش بسته بندی در صادرات

با رقابت شدید در بازار بین المللی، بسته بندی محصولات بسیار مهمتر از قبل شده است. در این بازارها، تولیدکنندگان و صادرکنندگان به انواع بسته بندی، طرح ها، چاپ و ... توجه زیادی دارند و آنها را یکی از ابزارهای بازاریابی خود می دانند. طراحی بسته بندی نقش مهمی در این امر ایفا می کند. طراحی خلاقانه به ما امکان می دهد نظرات مشتریان بیشتری را جلب کرده و محصولات خود را رقابتی تر کنیم. نکته دیگری که در زمینه صادرات و نقش بسته بندی می توان به آن اشاره کرد، اهمیت بازیابی و استفاده مجدد از بسته بندی محصولات به ویژه بسته بندی مواد غذایی است.

امروزه موضوع محیط زیست و حداقل آسیب های وارده بسیار مورد بحث قرار گرفته است تا بتوان بسته بندی را بازیافت کرد و بیش از پیش به چرخه طبیعی بازگرداند.

سخن آخر

بسته بندی بخشی از فروش است و تا حدودی می توان آن را جزء مهمی از آن دانست. اهمیت بسته بندی و استفاده از سلفون opp در این است که با انجام صحیح آن می توانید موفق تر از رقبای خود در بازار باشید. بسته بندی عالی با طراحی منحصر به فرد، چاپ و نوع کاغذی که در تولید آن به کار می رود، نقش مهمی در جلب اعتماد و توجه مصرف کنندگان دارد. بسته بندی باید به گونه ای باشد که بتواند به عنوان یک ابزار تبلیغاتی رایگان و کاربردی با محافظت و جلوگیری از آسیب به محصول به ویژه محصولات غذایی و دارویی، فروش را افزایش دهد.

بازدید : 7
دوشنبه 29 اسفند 1401 زمان : 22:31

Elphie needs a magical stone! Kid story

Elphie was a cuet baby elephant! He lived in a flourishing forest with his parents and the other elephants!

In the middle of the forest they lived in, there was a pound with cool clear water! All the elephants loved playing and swimming in the pound in sunny summer days! They enjoyed pouring water in each other with their huge trunks!

But our little Elphie had a big problem. He was afraid of water! He had never played in the pound with his friends! He always thought that the pound is too deep and he is gonna drawn in it!

His mother and father kept telling him:

Honey! You are wrong! The pound is shallow and safe!

But Elphie never listened!

One day, all Elphie’s friends decided to go to the pound and play in its cool water. Elphie went with them; but he just sat near the pound and watched his friends playing and laughing! They were splashing water with their trunks! It seemed they were having so much fun.

In this very moment a funny green frog jumped out from the pound:

Croak! Croak!

Elphie took a quick look at the little frog; but he was too sad to say anything!

Hey little elephant! Would you like to play with me? Said the frog.

I’m scared! How come you don’t afraid of water? Elphie cried.

I have a magical stone that makes its owner brave and fearless. Then he swam and returned with a shiny blue stone.

If you want to defeat your fear, you have to find your own stone.

But where do I have to find such a stone? Elphie wondered.

Here of course! you have to find your stone just in this pound!

Elphie started to walk slowly and entered the pound! He was carefully looking for a magical stone when he heard the frog laughing at him!

Why are you laughing at me?

Croak! Croak! It wasn’t that scary! Was it?? Frog laughed. You don’t need any magical stone! You are already in the middle of the pound! Look! The water is barely touches your knees!

Elphie was very happy! He splashed water on frog with his trunk. They played all afternoon.

From that day, Elphie was never afraid of water again!

 1. Elphie needs a magical stone! Kid story
 2. MOOnzia

https://checkpointforarts.com/activity/p/859449/

https://www.pedicure.com/activity/p/454533/

https://www.fitpa.co.za/activity/p/719541/

http://sqworl.com/b9c004

https://gigglyu.com/activity/p/739754/

https://www.webtalk.co/n/44930124

https://www.quora.com/profile/Ahmed-Ahmedali-4/https-moonzia-com-the-little-rock-story-There-was-a-little-rock-in-the-alley-that-people-always-kicked-him-He-was-bo

https://cascade.org/node/6583?page=202#comment-93841

https://integrativenutrition.liveeditaurora.com/blog/2022/06/23/kick-start-your-summer-how-to-pack-a-plant-based-picnic

http://mail.party.biz/forums/topic/103933/https-trendingsupplements-org-supercbd-gummies/view/post_id/898847

بازدید : 5
يکشنبه 28 اسفند 1401 زمان : 20:49

مزاياي استفاده از جکوزي براي کودکان

استفاده از جکوزي براي درمان کودکان

استفاده از جکوزي براي کودکان، باعث بهبود کيفيت خواب و استراحت آن‌ها مي‌شود. جکوزي باعث کاهش فشار و استرس بدن و افزايش ترشح هورمون‌هاي آرامش در بدن مي‌شود. اين هورمونها باعث مي‌شود که کودکان راحت‌تر بخوابند. براي کودکاني که با مشکلات خواب، افسردگي، اضطراب، يا بيش فعالي دارند، استفاده از جکوزي مي‌تواند کمک کننده باشد.

همچنين، استفاده از جکوزي به عنوان يک روش طبيعي براي تسکين درد و التهاب موضعي نيز مورد استفاده قرار مي‌گيرد. براي کودکاني که با درد روبرو هستند، مانند دردهاي رشدي، دردهاي عضلاني و مفصلي، استفاده از جکوزي مي‌تواند مفيد باشد. آب گرمي که در جکوزي استفاده مي‌شود، باعث کاهش التهابات موضعي و کاهش درد مي‌شود.

علاوه بر اين، استفاده از جکوزي به عنوان يک روش فيزيوتراپي نيز براي کودکاني که دچار مشکلاتي مانند اختلالات حرکتي هستند، مورد استفاده قرار مي‌گيرد. آب گرمي که در جکوزي استفاده مي‌شود، باعث افزايش خونرساني و بهبود حرکت مفاصل و عضلات مي‌شود.

ساير مزاياي استفاده از جکوزي در کودکان

?. کاهش استرس و اضطراب: علاقه زياد کودکان به قرار گرفتن در آب و بازي در آن مي‌تواند اضطراب را از آنان دور کند. اين محيط آرامش بخش که توسط چشمان و گوشهاي کودکان درک مي شود، به آنها احساس رضايت و خوشبختي مي دهد.

?. بهبود کيفيت خواب: استفاده از جکوزي به عنوان يک روش طبيعي براي کمک به کودکان براي خواب بهتر و راحت تر معرفي شده است. گرمي آب جکوزي که به بدن کودکان انتقال مي يابد باعث توسعه عضلات و استراحت بدنشان مي شود و موجب بهبود خواب آنها مي شود.

?. بهبود عملکرد قلبي و عروقي: جکوزي به دليل ايجاد فشار هيدروليکي در بدن، بهبود عملکرد قلبي و عروقي کودکان را ارتقا مي دهد. اين فشارهاي هيدروليکي باعث افزايش نرخ ضربان قلب و جريان خون در بدن مي شود و اين نتيجه مي دهد که قلب بهبود مي يابد. در کودکاني که به عوارض قلبي و عروقي مبتلا هستند استفاده از جکوزي (با نظر پزشک) مي‌تواند بسيار مفيد باشد

http://gg.gg/13hyoz

https://bit.ly/3yLwo0e

https://did.li/xUSNf

https://mub.me/BRhU

https://t.ly/GGX6X .

?. کمک به بهبود وضعيت پوست: جکوزي مي تواند به بهبود وضعيت پوست کودکان کمک شاياني نمايد. آب گرم به دور از هوا و آلودگي هاي شهري بر روي پوست کودکان ورود پيدا مي کند و به تنظيم فشار خون و بهبود گردش خون کمک مي کند که نتيجه آن بهبود سلامت و زيبايي پوست مي باشد. قرار گرفتن در آب گرم مي‌تواند باعث گشاد شدن منافذ پوستي شود و باعث خروج سموم از بدن شود. همچنين، آب گرم مي‌تواند به تسکين درد و التهابات پوستي کمک کند.

?. بهبود عملکرد گوارشي: گرماي آب جکوزي مي تواند به بهبود عملکرد سيستم گوارشي بدن کودکان نيز کمک نمايد. دليل اين امر آنست که بسياري از هورمونهايي که در دستگاه گوارش انسان ترشح مي‌شئند متاثر از وضعيت روحي انسان است. قطعا شما نيز در زماني که استرس و اضطراب داريد، دچار مشکلات گوارشي مي‌شويد. در کودکان با توجه به اينکه معمولا ملاحظات رژيم غذايي رعايت نمي‌شود، استفاده از جکوزي مي‌تواند به بهتر شدن عملکرد سيستم گوارش کودک کمک کند.

6. استفاده از جکوزي براي کودکان همچنين مي‌تواند به بهبود توجه و حوصله کودک کمک کند. آب گرم مي‌تواند به کاهش تنش و استرس کمک کند و به همين دليل، کودکان بعد از استفاده از جکوزي معمولاً بهبود قابل توجهي در تمرکز و حوصله پيدا مي‌کند.

7. درمان بيماري‌هاي عضلاني و اسکلتي نيز از ديگر مزاياي استفاده از جکوزي براي کودکان است. قرار گرفتن در آب گرم مي‌تواند باعث کاهش درد عضلاني و مفصلي شود و به افزايش انعطاف‌پذيري و قدرت عضلات کمک کند. براي کودکاني که دچار بيماري‌هاي مانند آرتروز و روماتيسم هستند، جکوزي مي‌تواند بهبود قابل توجهي در کيفيت زندگي آنها ايجاد کند.

مزاياي ديگر استفاده از جکوزي براي کودکان عبارتند از:

 • کمک به کاهش وزن: قرار گرفتن در آب گرم مي‌تواند باعث تعريق بيشتر و در نتيجه کاهش وزن شود.
 • افزايش سيستم ايمني: برخي پژوهش‌ها نشان داده‌اند که قرار گرفتن در آب گرم مي‌تواند باعث بهبود عملکرد سيستم ايمني بدن مي‌شود. همچنين تحقيقات نشان داده کودکاني که در معرض آب و مخصوصا استفاده مستمر از جکوزي قرار دارند کمتر به بيماريهاي ويروسي و باکتريايي همچون آنفلوانزا و سرما خوردگي مبتلا مي‌شوند.

https://independent.academia.edu/AntoinetteMorgan48

https://jobs.ict-edu.uk/user/kristawood1/

https://ict-edu.uk/user/kristawood1/

https://my.carthage.edu/ICS/Academics/EXS/EXS_3070__UG16/RC_2017_UNDG-EXS_3070__UG16_-01/Announcements.jnz?portlet=Announcements&screen=View+Post&screenType=next&&Id=729dd429-e336-4c60-a4b4-b51f7688f15f

https://ezproxy.cityu.edu.hk/login?url=https://www.ladorco.com/

https://entrance-exam.net/forum/members/kristawood1.html

http://history.lib.ntnu.edu.tw/wiki/index.php/%E4%BD%BF%E7%94%A8%E8%80%85:KristaWood1

https://www.pubpub.org/user/krista-wood

https://sarscoviki.app.vanderbilt.edu/wiki/User:KristaWood1

https://bbs.pku.edu.cn/v2/jump-to.php?url=https://www.ladorco.com/

https://connect.nl.edu/NLU-Strategic-Plan-2011-2016/blog/Lists/Comments/AllComments.aspx

بازدید : 11
شنبه 13 اسفند 1401 زمان : 20:00

در آميختگي مسائل روانشناسي و حقوقي

علم روانشناسي و علم حقوق يک شاخه تخصصي و کاربردي روانشناسي است، با موضوعاتي سر و کار دارد که روانشناسي و قانون را به يکديگر پيوند‌ مي‌دهد، غالباً در مجازات و جلوگيري از جرم و جنايت‌ها نقش ايفا‌ مي‌کند و بر خود مجرمين و جنايتکاران متمرکز‌ مي‌باشد.

روانشناسي قانوني هماهنگ کننده نظريه‌هاي روانشناسي و بيماري شناسي الزم براي اجراي کيفر قانوني است.

بعضي از روان شناسان داراي مدرک تخصصي در زمينه ي روانشناسي قانوني هستند، اما بيشتر آن ها روانشناساني هستند که داراي مدرک دکتري يا دکتراي تخصصي روانشناسي مي باشند. اين روانشناسان ممکن است در هر دو زمينه ي حقوق مدني يا جنايي فعاليت کنند.

روانشناسي قانوني و يا پزشکي قانوني يک حوزه تخصصي نسبتاً جديد در علم روانشناسي مي باشد. در حقيقت، روانشناسي قانوني توسط انجمن روانشناسي آمريکا در سال 2001 و به طور رسمي به عنوان يک رشته تخصصي در حوزه روانشناسي معرفي شد.

با اين وجود ريشه هاي اين رشته به زمان تاسيس اولين آزمايشگاه رواني توسط وونت در لايپزيگ آلمان بر مي گردد. به علت تمايل دانشجويان به تحصيل در اين رشته، امروزه اين رشته علاقه مندان زيادي را به خود جذب کرده است.

فرويد که رسالت خويش را در عرصه تشکيل شخصيت کودک به پايان رسانيد در يکي از مطالب حقوقي خود، همه را متوجه ساخت که تا زماني که ما خانواده‌هاي تربيت يافته نداشته باشيم، فرزندان تربيت يافته نداريم. و محيط خانواده يک عامل اصلي و کليدي در رفتار مجرمانه کودک در زندگي اجتماعي اوست.

کار روان شناسان در مطالعه روي شخصيت، سازگاري، نحوه تربيت سبب شد تا روان پزشکان با استفاده از پرسش نامه‌هاي خود بتوانند شخصيت مجرم را چه در لحظات اوليه زندگي و چه بعد از آن بشناسند.

از يک روانشناس قانوني خواسته مي شود تا در هر موردي يک وظيفه خاص را انجام بدهد؛ به عنوان مثال، از او خواسته مي شود بررسي کند که يک مظنون از نظر رواني داراي اختلال مي باشد که مرتکب اين جرم شده است يا نه.

https://0rz.tw/lv3zN

https://v.gd/UYWalS

بر خلاف آنچه در روانشناسي باليني و ديگر رشته ها رخ مي دهد، يعني مراجعان با اختيار خود به روانشناس مراجعه مي کنند، روانشناس قانوني با افرادي سر و کار دارد که با ميل و اختيار خودشان نزد او نيامده اند؛ که همين مورد مي تواند کار ارزيابي، تشخيص و درمان را بسيار دشوارتر کند چرا که برخي از مراجعان عمداً در برابر تلاش براي کمک مقاومت مي کنند. در يک مجله آنلاين به راحتي مشکلاتي راببينيد که در اين مجلات به آنها رداخته شده است.

نگاهي به قانون در مورد مجرماني که کنترلي روي رفتار خود ندارند

ماده 150 قانون مجازات اسلامي مقرر مي‌دارد: «هرگاه مرتکب جرم در حين ارتکاب، مجنون باشد يا در جرائم موجب تعزير پس از وقوع جرم مبتلا به جنون شود چنانچه جنون و حالت خطرناک مجنون با جلب نظر متخصص، ثابت و آزاد بودن وي مخل نظم و امنيت عمومي باشد به دستور دادستان تا رفع حالت خطرناک در محل مناسب نگهداري مي‌شود.

شخص نگهداري شده يا خويشاوندان او مي‌توانند در دادگاه به اين دستور اعتراض کنند که در اين صورت، دادگاه با حضور معترض، موضوع را با جلب نظر کارشناس در جلسه اداري رسيدگي مي‌کند و با تشخيص رفع حالت خطرناک در مورد خاتمه اقدام تأميني و در غير اين صورت در تأييد دستور دادستان، حکم صادر مي‌کند.

اين حکم قطعي است ولي شخص نگهداري شده يا خويشاوندان وي، هرگاه علائم بهبود را مشاهده کردند حق اعتراض به اين حکم را دارند. اين امر مانع از آن نيست که هرگاه بنا به تشخيص متخصص بيماري‌هاي رواني، مرتکب، درمان شده باشد برحسب پيشنهاد مدير محل نگهداري او دادستان دستور خاتمه اقدام تأميني را صادر کند.

بيشتر بخوانيد : بيوگرافي بازيگران خارجي

ماده 202 قانون آيين دادرسي کيفري مقرر مي‌دارد‌: «هرگاه بازپرس در جريان تحقيقات احتمال دهد متهم هنگام ارتکاب جرم مجنون بوده است، تحقيقات لازم را از نزديکان او و ساير مطلعان به عمل مي‌آورد، نظريه پزشکي قانوني را تحصيل مي‌کند و با احراز جنون، پرونده را با صدور قرار موقوفي تعقيب نزد دادستان مي‌فرستد.

در صورت موافقت دادستان با نظر بازپرس، چنانچه جنون استمرار داشته باشد شخص مجنون بنابر ضرورت، حسب دستور دادستان به مراکز مخصوص نگهداري و درمان سازمان بهزيستي و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي منتقل مي‌شود.

مراکز مذکور مکلف به پذيرش مي‌باشند و در صورت امتناع از اجراي دستور دادستان، به مجازات امتناع از دستور مقام قضايي مطابق قانون مجازات اسلامي محکوم مي‌شوند.

https://twitter.com/ahmedal03612913/status/1619585632438996995

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScR1LOSiWXS7W2zDYFlBIUMcLkDe2yORvMdZSyICGQPK-pCbA/viewform

https://www.crypto-city.com/profile-17683/?link-id=20574

https://www.pinterest.com/pin/901775525368302859

https://demo.themesgrove.com/themes/tutorque/forum/activity/p/256866 /

https://www.acityexplored.com/activity/p/469928 /

https://sociallawy.com/story3283955/%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82%DB%8C

http://caitlintrafton.nmdprojects.net/portfolio/activity/p/357155 /

https://www.deshraag.org/activity/p/694859

بازدید : 8
چهارشنبه 3 اسفند 1401 زمان : 19:47

تنبلي تخمدان شايع ترين اختلال غدد درون ريز در زنان جوان است

سندرم تخمدان پلي کيستيک که معمولا به عنوان کيست تخمدان شناخته مي شود، يکي از شايع ترين اختلالات هورموني در زنان در سنين باروري است. سندرم تخمدان پلي کيستيک معمولاً با علائمي مانند بي نظمي قاعدگي، افزايش سطح آندروژن، مشکلاتي مانند آکنه و رشد مو در نواحي خاصي از صورت و بدن، کيست هاي کوچک روي تخمدان ها و ناباروري خود را نشان مي دهد. اما اين سندرم بيشتر از يک اختلال هورمون جنسي وجود دارد. اختلال متابوليک.

دکتر. حسين صمدانيفورد، فوق تخصص غدد و متابوليک و عضو گروه تخصصي ناباروري مرکز ابن سينا درباره عوارض متابوليکي اين سندرم گفت: سندرم تخمدان پلي کيستيک شايع ترين اختلال غدد درون ريز و هورموني در زنان جوان است که به غير از باروري ، سيستم متابوليک بدن را نيز تحت تأثير قرار مي دهد.» زيرا اغلب با چاقي و مقاومت به انسولين همراه است.

دکتر. صمداني فرد درباره مقاومت به انسولين توضيح داد: انسولين هورموني است که باعث مي شود سلول هاي خون از قند (گلوکز) براي تامين انرژي استفاده کنند و گاهي به دلايل خاصي از جمله سندرم تخمدان پلي کيستيک، سلول هاي عضلاني، چربي و کبد قادر به پاسخگويي مناسب به آن نيستند. انسولين يعني نمي توانند گلوکز خون را جذب کنند يا نمي توانند ذخيره شوند بنابراين پانکراس براي غلبه بر افزايش سطح گلوکز خون مجبور به توليد انسولين بيشتري مي شود که به اين وضعيت مقاومت به انسولين مي گويند و تداوم آن مي تواند منجر به افزايش آن شود. سطح گلوکز خون (هيپرگليسمي) و در طول زمان به پيش ديابت و ديابت نوع 2 مي رسد.

عضو تيم تخصصي مرکز درمان ناباروري ابن سينا توضيح داد: خطر مشکلات متابوليک مانند پيش ديابت و ديابت در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلي کيستيک که چاق هستند بسيار بيشتر است.

اين مشکلات در جواني و بعد در زندگي ظاهر مي شود. بنابراين، زنان مبتلا به اين سندرم بايد سطح قند خون خود را کنترل کنند و ما درخواست قند خون ناشتا و سه ماهه آزمايش قند خون C1 A را براي مراجعان داريم.

وي با اشاره به سندرم متابوليک به عنوان يکي ديگر از عوارض احتمالي سندرم تخمدان پلي کيستيک، گفت: سندرم متابوليک اختلالي است با عوارضي مانند دور شکم بزرگ، افزايش تري گليسيريد خون، سطح HDL پايين، فشار خون بالا و افزايش قند خون که طيف وسيعي از ديابت را شامل مي شود. ." همراه.

وي ادامه داد: سندرم متابوليک يکي از مشکلاتي است که زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلي کيستيک به ويژه افرادي که داراي اضافه وزن هستند، در حال حاضر و آينده با آن مواجه خواهند شد.

از نظر مديريت اين عوارض، دکتر. صمداني فرد گفت: معمولا براي بيماران سندرم تخمدان پلي کيستيک متفورمين تجويز مي کنيم که دارويي بي خطر و بدون عارضه است که به پيشگيري از ديابت و بهبود متابوليسم در اين بيماران کمک مي کند.

علاوه بر اين، اين دارو مي تواند به بهبود اختلالات هورموني کمک کند. اما مهمتر از درمان دارويي، تغيير سبک زندگي است. اگر زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلي کيستيک سبک زندگي سالمي را اتخاذ کنند، يعني رژيم غذايي کم کالري، کاهش وزن و ورزش منظم داشته باشند، از بسياري از اين عوارض مي توان پيشگيري کرد.

يکي از اعضاي تيم تخصصي مرکز درمان ناباروري ابن سينا در پايان گفت: همانطور که قبلاً گفته شد، تغيير سبک زندگي موثرتر از هر روش درماني ديگري براي سندرم تخمدان پلي کيستيک است. کاهش وزن، حتي چند پوند، براي زنان داراي اضافه وزن يا چاق بسيار مفيد است.

رژيم غذايي سالم يعني کاهش مصرف کربوهيدرات هاي ساده، چربي هاي اشباع شده، غذاها و نوشيدني هاي حاوي قند مصنوعي و افزايش مصرف ميوه ها و سبزيجات تازه نيز مي تواند بسيار مفيد باشد.

علاوه بر اين، زنان جوان بايد ورزش منظم را به برنامه روزانه خود اضافه کنند. ما حداقل سي دقيقه ورزش هوازي، پنج روز در هفته، يا سي دقيقه ورزش غير هوازي يا استقامتي، مانند دمبل سبک، سه روز در هفته را توصيه مي کنيم. اين تغييرات مي تواند به بهبود مشکلات متابوليک اين بيماري و بهبود اختلالات هورموني و باروري در اين زنان کمک کند. "

منبع : شرکت فناوري بن ياخته https://bonbiotech.ir/

https://www.bitsdujour.com/profiles/ojlrHu

https://letterboxd.com/TamikaHayes2/

https://www.mapleprimes.com/users/TamikaHayes2

https://www.intensedebate.com/people/TamikaHayes21

https://setiathome.berkeley.edu/show_user.php?userid=11314663

https://independent.academia.edu/JennyTucker48

http://edu.fudanedu.uk/user/tamikahayes2/

http://fudanedu.uk/user/tamikahayes2/

http://jobs.ict-edu.uk/user/tamikahayes2/

http://ict-edu.uk/user/tamikahayes2/

https://my.carthage.edu/ICS/Academics/EXS/EXS_3070__UG16/RC_2017_UNDG-EXS_3070__UG16_-01/Announcements.jnz?portlet=Announcements&screen=View+Post&screenType=next&&Id=83ce44f0-6636-42ef-8426-baa8ecf00c0b

https://ezproxy.cityu.edu.hk/login?url=https://bonbiotech.ir/

http://entrance-exam.net/forum/members/tamikahayes2.html

http://history.lib.ntnu.edu.tw/wiki/index.php/%E4%BD%BF%E7%94%A8%E8%80%85:TamikaHayes2

بازدید : 5
يکشنبه 16 بهمن 1401 زمان : 21:22

- دستکش لاتکس

به نقل از وبسايت ايمني ها؛ لاتکس از مايع شيري رنگي که از درختي به نام Hevea Brasiliensis گرفته مي شود، ساخته مي شود. اين دستکش ها در ابتدا در سال ???? ميلادي مورد استفاده قرار گرفتند. در طول اين مدت صنعت بهداشت و درمان شروع به استفاده از دستکش جراحي نمود. به منظور راحت دست کردن اين دستکش ها روش هاي متفاوتي مانند خيس کردن و يا استفاده از پودرهاي گرد مختلف بکار گرفته شد. اين پودرها شامل کربنات کلسيم، پودر تالک، تنوعي از محصولات نشاسته، و ترکيبي از تالک، هاگ و پودر ليکاپديم(Lycopodium) است. ليکاپديم ماده اي بود که به عنوان اولين روان کننده براي دستکش هاي لاتکس پزشکي استفاده شد. اين ماده تقريباً به مدت چهار دهه مورد استفاده قرار گرفت، قبل از آن مشخص شده بود که اين ماده اثرات مضري براي کاربر دارد؛ لذا استفاده از اين ماده کاهش و سپس متوقف شد. در عوض، توليدکنندگان دستکش از پودر تالکم، که يک روان کننده غيرقابل جاذب بود، استفاده نمودند. در دهه ي ?? ميلادي دريافتند که اين پودر نيز داراي عوارضي است. عوارض آن شامل چسبندگي و گرانولوما بودند. گرانولوما نوعي التهاب است که در بسياري از بيماري ها به دنبال تحريک مزمن سيستم ايمني يافت مي شود.

در سال ???? ميلادي نوعي پودر مبتني بر آرد ذرت در صنعت بهداشت براي استفاده در اين نوع دستکش ها بکار گرفته شد. اين پودر غيرقابل تحريک و غيرقابل جذب بود. در اوايل دهه ?? ميلادي، استفاده از اين پودر در دستکش هاي لاتکس پزشکي آغاز شد. بنابراين اين دستکش ها در دو نوع پودري و غيرپودري دسته بندي شدند.

کاربرد:

معمولاً اين دستکش ها براي محيط هاي آشپزي، آزمايشگاهي و معايناتي که نياز به انجام کار دقيق با دست است، مناسب مي باشد. دستکش هاي لاتکس مي توانند منجر به واکنش هاي آلرژيک براي برخي از کاربران شود، اما با اين وجود بسيار پرمصرف مي باشند چرا که به دليل انعطاف پذيري و استحکام اين دستکش ها، دست کاربر به راحتي داخل دستکش مي شود و به وي اجازه مي دهد همه چيز را به راحتي لمس نمايد که باعث بهبود عملکرد متخصصان و جراحان پزشکي مي شود. دستکش هاي مورد استفاده در جراحي اساساً از لاتکس طبيعي يا مصنوعي ساخته مي شوند. استفاده از دستکش هاي لاتکس پزشکي قدمتي صد ساله دارد. دلايل بسياري براي استفاده از اين دستکش ها در معاينات و جراحي ها وجود دارد.

q5_mka.jpg

مشکل:

خفيف ترين حساسيتي که ممکن است دستکش هاي لاتکس براي دستان شما ايجاد کند، به صورت خشکي، خارش، سوزش، پوسته ريزي و قرمزي پوست است که در اثر استفاده مداوم از لاتکس ديده مي شود. ممکن است پس از چند هفته استفاده، اين حساسيت ها به صورت شديدتري بروز پيدا کنند. نادرترين و شديدترين نوع حساسيت، حساسيت تماسي فوري است که بعد از تماس علائم حساسيت به صورت آبريزش بيني، قرمزي چشم، گرفتگي عضلاني، کهير و خارش شديد نمايان مي شود.

- دستکش وينيل

وينيل از يک ماده ي مصنوعي به نام پلي وينيل کلرات ساخته شده است. که همين ويژگي سبب شده، استفاده از آن نسبت به دستکش هاي حساسيت زاي لاتکس، مقرون به صرفه باشد. در ترکيبات دستکش هاي وينيل از موادي استفاده شده است (Plasticizers)، که قابليت کشساني اين دستکش را نسبت به انواع ديگر دستکش ها بيشتر کرده است. وينيل، دستکشي چند منظوره براي استفاده هاي عمومي و فعاليت هايي که نياز به دقت لمسي در کار وجود ندارد، مي باشد. اين دستکش ها مانند دستکش هاي لاتکس نبوده و کاملاً به دست نمي چسبند. در واقع دستکش هاي وينيل نوع ضخيم تر و گشادتر از دستکش هاي لاتکس مي باشند و همچنين در برابر اسيدها، قلياها و الکل ها مقاومت خوبي دارند.

کاربرد:

اين دستکش ها معمولاً در تميز کاري، نقاشي، مونتاژ کاري، محيط هاي آزمايشگاهي و آشپزي استفاده مي شود.

همچنين پيشنهاد مي شود در هنگام انجام قالبگيري هاي دندانپزشکي نيز از دستکش هاي وينيل استفاده شود، زيرا سولفور موجود در دستکش هاي لاتکس مي تواند مانع سفت شدن ماده قالبگيري گردد.

- دستکش نيتريل

در اواسط دهه ???? دستکش هاي نيتريل از اکريل و نيتريل و بوتادين مونومر (پليمر سه گانه مصنوعي که از طريق لاستيک يکبار ولکانيزه شده (فرآيند پخت لاستيک) بدست مي آيد) توليد شد و ديده شد مقاومت شيميايي بيشتري نسبت به دستکش هاي لاتکس دارند و براي کساني که به لاتکس آلرژي داشتند، گزينه مناسبي بود. دستکش هاي نيتريل از يک ترکيب ضدآلرژي ساخته شده است که از لاتکس انعطاف پذيرتر و مقاوم تر در برابر پارگي و کار با مواد شيميايي است. اين دستکش کار عمر مفيدتري نسبت به انواع ديگر دستکش ها دارند و راحتي و نرم بودن نيتريل و همچنين الگوي چسبناک آنها نسبت به دستکش هاي وينيل، به راحتي و چابکي دست کمک بسيار مي کند.

کاربرد:

عموما از دستکش هاي نيتريل در محيط هايي نظير آزمايشگاه هاي ميکروبي ، شيميايي و يا آشپزي استفاده مي گردد. امروزه اکثر آزمايشگاه ها به منظور کاهش وقوع حساسيت به لاتکس در کارگران، دستکش نيتريل را جايگزين دستکش لاتکس مي کنند. دستکش هاي نيتريل (high nitril) آزمايشگاهي با درجه بالاي مهارت و چابکي، به منظور کاهش دادن ريسک حوادث و جراحات مي باشد.

جمع بندي

دستکش وينيل از مواد مصنوعي متشکل است از کلريد پلي وينيل و روان کننده هايي که از مواد نرم ساخته شده اند. اين دستکش ها آلرژي زا نبوده و جايگزين مناسبي براي دستکش هاي لاتکس آلرژي زا مي باشند. دستکش هاي وينيل، دستکش هايي چند منظوره براي استفاده هاي عمومي و فعاليت هايي که نياز به دقت لمسي در کار وجود ندارد، مي باشند. اين دستکش ها مانند دستکش هاي لاتکس نبوده و کاملاً به دست نمي چسبند. در واقع دستکش هاي وينيل نوعاً ضخيم تر و گشادتر از دستکش هاي لاتکس و نيتريل مي باشند. از اين دستکش ها معمولاً در تميز کاري، نقاشي، مونتاژ کاري، محيط هاي آزمايشگاهي و آشپزي استفاده مي شود.

دستکش هاي نيتريل نسبت به لاتکس و وينيل، مقاوم تر بوده و استحکام بيشتري نسبت به سوراخ شدن و پارگي دارد. در مقايسه با وينيل، نيتريل ها قابليت کشساني بيشتر داشته و ضخيم تر است. با اين وجود قدرت الاستيکه لاتکس طبيعي بهتر از هر دو نوع است. از سويي در ساخت دستکش هاي وينيل و لاتکس، از ترکيبات پروتئيني استفاده شده که اين امر در ترکيبات ساخت نيتريل بکار برده نشده است. درنتيجه احتمال واکنش هاي پوستي به نسبت زيادي کاهش مي دهد.

حال اگر بخواهيد يک انتخاب دقيق بين دستکش هاي نيتريل و وينيل و لاتکس داشته باشيد، از بين انواع دستکش ها، دستکش هاي نيتريل مي تواند بهترين گزينه باشد. اين دستکش همانند دستکش وينيل جايگزين مناسبي براي افراد داراي حساسيت به دستکش لاتکس است و از لاتکس مقاوم تر و از وينيل راحت تر و نرم تر است. طبق تحقيقات برانکارد دلايل بسياري وجود دارد که نيتريل را بهترين دستکش از نظر درجه ي پزشکي معرفي کرده است که از آن جمله مي توان به موارد زير اشاره کرد:

- تمام دستکش هاي نيتريل درجه پزشکي دارند و بدون لاتکس هستند و در نتيجه ضدحساسيت بوده و احتمال بروز واکنش هاي حساسيتي و نارا حساسيتي و ناراحتي هاي پوستي را کاهش مي دهند.
-
نسبت به دستکش هاي وينيل و لاتکس ضخامت بيشتري داشته که سبب شده مقاومت آنها بيشتر شود و بنابراين به آساني سوراخ يا پاره نشود.
-
همچنين سد محافظتي بسيار مقاومي مي باشند و در برابر مواد شيميايي مانند حلال هاي چربي و روغن ها مقاومت مي کنند.
-
دستکش هاي نيتريل نسبت به دو نوع دستکش ديگر قابليت انعطاف پذيري بيشتري داشته و خاصيت کشساني بيشتري نيز دارد.
-
طراحي نرم و قابل انعطاف آنها، پوشش مناسبي را فراهم کرده است؛ همچنين الگوي چسبناک آنها به مهارت و چابکي دست کمک مي کند.

در پايان اميدواريم که مطالب عنوان شده مورد توجه شما عزيزان گرفته باشد. همچنين اگر قصد خريد دستکش هاي ذکر شده را داريد مي توانيد با مراجعه فروشگاه اينترنتي ها به نشاني www.imeniha.com تمامي مدل ها را مشاهده و ثبت سفارش را انجام دهيد.

بازدید : 9
جمعه 14 بهمن 1401 زمان : 14:48

در آميختگي مسائل روانشناسي و حقوقي

علم روانشناسي و علم حقوق يک شاخه تخصصي و کاربردي روانشناسي است، با موضوعاتي سر و کار دارد که روانشناسي و قانون را به يکديگر پيوند‌ مي‌دهد، غالباً در مجازات و جلوگيري از جرم و جنايت‌ها نقش ايفا‌ مي‌کند و بر خود مجرمين و جنايتکاران متمرکز‌ مي‌باشد.

روانشناسي قانوني هماهنگ کننده نظريه‌هاي روانشناسي و بيماري شناسي الزم براي اجراي کيفر قانوني است.

بعضي از روان شناسان داراي مدرک تخصصي در زمينه ي روانشناسي قانوني هستند، اما بيشتر آن ها روانشناساني هستند که داراي مدرک دکتري يا دکتراي تخصصي روانشناسي مي باشند. اين روانشناسان ممکن است در هر دو زمينه ي حقوق مدني يا جنايي فعاليت کنند.

روانشناسي قانوني و يا پزشکي قانوني يک حوزه تخصصي نسبتاً جديد در علم روانشناسي مي باشد. در حقيقت، روانشناسي قانوني توسط انجمن روانشناسي آمريکا در سال 2001 و به طور رسمي به عنوان يک رشته تخصصي در حوزه روانشناسي معرفي شد.

با اين وجود ريشه هاي اين رشته به زمان تاسيس اولين آزمايشگاه رواني توسط وونت در لايپزيگ آلمان بر مي گردد. به علت تمايل دانشجويان به تحصيل در اين رشته، امروزه اين رشته علاقه مندان زيادي را به خود جذب کرده است.

فرويد که رسالت خويش را در عرصه تشکيل شخصيت کودک به پايان رسانيد در يکي از مطالب حقوقي خود، همه را متوجه ساخت که تا زماني که ما خانواده‌هاي تربيت يافته نداشته باشيم، فرزندان تربيت يافته نداريم. و محيط خانواده يک عامل اصلي و کليدي در رفتار مجرمانه کودک در زندگي اجتماعي اوست.

کار روان شناسان در مطالعه روي شخصيت، سازگاري، نحوه تربيت سبب شد تا روان پزشکان با استفاده از پرسش نامه‌هاي خود بتوانند شخصيت مجرم را چه در لحظات اوليه زندگي و چه بعد از آن بشناسند.

از يک روانشناس قانوني خواسته مي شود تا در هر موردي يک وظيفه خاص را انجام بدهد؛ به عنوان مثال، از او خواسته مي شود بررسي کند که يک مظنون از نظر رواني داراي اختلال مي باشد که مرتکب اين جرم شده است يا نه.

https://0rz.tw/lv3zN

https://v.gd/UYWalS

بر خلاف آنچه در روانشناسي باليني و ديگر رشته ها رخ مي دهد، يعني مراجعان با اختيار خود به روانشناس مراجعه مي کنند، روانشناس قانوني با افرادي سر و کار دارد که با ميل و اختيار خودشان نزد او نيامده اند؛ که همين مورد مي تواند کار ارزيابي، تشخيص و درمان را بسيار دشوارتر کند چرا که برخي از مراجعان عمداً در برابر تلاش براي کمک مقاومت مي کنند. در يک مجله آنلاين به راحتي مشکلاتي راببينيد که در اين مجلات به آنها رداخته شده است.

نگاهي به قانون در مورد مجرماني که کنترلي روي رفتار خود ندارند

ماده 150 قانون مجازات اسلامي مقرر مي‌دارد: «هرگاه مرتکب جرم در حين ارتکاب، مجنون باشد يا در جرائم موجب تعزير پس از وقوع جرم مبتلا به جنون شود چنانچه جنون و حالت خطرناک مجنون با جلب نظر متخصص، ثابت و آزاد بودن وي مخل نظم و امنيت عمومي باشد به دستور دادستان تا رفع حالت خطرناک در محل مناسب نگهداري مي‌شود.

شخص نگهداري شده يا خويشاوندان او مي‌توانند در دادگاه به اين دستور اعتراض کنند که در اين صورت، دادگاه با حضور معترض، موضوع را با جلب نظر کارشناس در جلسه اداري رسيدگي مي‌کند و با تشخيص رفع حالت خطرناک در مورد خاتمه اقدام تأميني و در غير اين صورت در تأييد دستور دادستان، حکم صادر مي‌کند.

اين حکم قطعي است ولي شخص نگهداري شده يا خويشاوندان وي، هرگاه علائم بهبود را مشاهده کردند حق اعتراض به اين حکم را دارند. اين امر مانع از آن نيست که هرگاه بنا به تشخيص متخصص بيماري‌هاي رواني، مرتکب، درمان شده باشد برحسب پيشنهاد مدير محل نگهداري او دادستان دستور خاتمه اقدام تأميني را صادر کند.

بيشتر بخوانيد : بيوگرافي بازيگران خارجي

ماده 202 قانون آيين دادرسي کيفري مقرر مي‌دارد‌: «هرگاه بازپرس در جريان تحقيقات احتمال دهد متهم هنگام ارتکاب جرم مجنون بوده است، تحقيقات لازم را از نزديکان او و ساير مطلعان به عمل مي‌آورد، نظريه پزشکي قانوني را تحصيل مي‌کند و با احراز جنون، پرونده را با صدور قرار موقوفي تعقيب نزد دادستان مي‌فرستد.

در صورت موافقت دادستان با نظر بازپرس، چنانچه جنون استمرار داشته باشد شخص مجنون بنابر ضرورت، حسب دستور دادستان به مراکز مخصوص نگهداري و درمان سازمان بهزيستي و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي منتقل مي‌شود.

مراکز مذکور مکلف به پذيرش مي‌باشند و در صورت امتناع از اجراي دستور دادستان، به مجازات امتناع از دستور مقام قضايي مطابق قانون مجازات اسلامي محکوم مي‌شوند.

https://twitter.com/ahmedal03612913/status/1619585632438996995

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScR1LOSiWXS7W2zDYFlBIUMcLkDe2yORvMdZSyICGQPK-pCbA/viewform

https://www.crypto-city.com/profile-17683/?link-id=20574

https://www.pinterest.com/pin/901775525368302859

https://demo.themesgrove.com/themes/tutorque/forum/activity/p/256866 /

https://www.acityexplored.com/activity/p/469928 /

https://sociallawy.com/story3283955/%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82%DB%8C

http://caitlintrafton.nmdprojects.net/portfolio/activity/p/357155 /

https://www.deshraag.org/activity/p/694859

بازدید : 5
دوشنبه 3 بهمن 1401 زمان : 16:56

رشته مهندسي عمران

رشته مهندسي عمران يکي از زير شاخه هاي رشته رياضي و فيزيک است. اين رشته يکي از پرطرفدارترين رشته هاي کنکور رياضي محسوب مي‌شود. غير از دانش‌آموزان رشته رياضي دانش آموزان رشته فني نيز مي توانند با موفقيت در کنکور در اين رشته ادامه تحصيل بدهند.

کساني که علاقه به ادامه تحصيل اين رشته را دارند، بايد در دروس و مباحثي مثل رياضي، فيزيک، مکانيک جامدات، استاتيک، سيالات، رياضيات گسسته و هندسه علم کافي داشته باشند. اين رشته به نام رشته راه و ساختمان نيز در بين مردم شناخته شده است.

همه چيز درباره رشته مهندسي عمران

کسي که مي خواهد عمران بخواند، بايد روحيه خستگي ناپذير داشته باشد. ساخت و ساز ساختمان و يا راه و يا هر کاري که در اين رشته و شغل انجام مي شود نيازمند حوصله، دقت، توانايي ذهني و جسمي بالا است.

رشته مهندسي عمران از مقطع کارداني تا پسادکتري در کشور ما تدريس مي گردد. اما امکان تحصيل در اين رشته در خارج از کشور نيز ممکن است. دو کشور ايتاليا و کانادا در اين رشته بورسيه ارائه مي دهند و دانشجو مي پذيرند.

در سال هاي اخير به خاطر مشکلات به وجود آمده براي محيط زيست، گرايش هايي مثل مهندسي محيط زيست و مهندسي منابع آبي طرفداران زيادي پيدا کرده است.

يک دانشجوي عمران موفق بايد علاوه بر مهارت در دروس تحصيلي، خلاقيت کافي نيز داشته باشد، نرم افزار هاي تخصصي مربوط به رشته اش را ياد بگيرد و در پروژه هاي عمراني به عنوان کارآموز حضور پيدا کند.

کسي که در رشته عمران تحصيل کرده است، داراي يک سري مهارت‌هايي به شرح زير مي باشد:

 • محاسبه، طراحي، ساخت و اجراي انواع ساختمان هاي مختلف يا راه ها، پل ها، سد و تونل و غيره
 • اجراي کارهاي مربوط به ساماندهي رودخانه ها و خطوط انتقال آب و شبکه هاي آبرساني
 • کارهاي نقشه کشي و طراحي
 • ساخت تصفيه خانه هاي آب و فاضلاب

وظايف مهندس عمران در مقطع کارشناسي

 • گفتگو با کارفرمايان
 • تهيه نقشه
 • آزمايش هاي خاک
 • مديريت پروژه هاي ساختماني
 • بررسي ريسک ها
 • محاسبه، امکان سنجي و اجراي پروژه هاي ساختماني
 • ارائه گزارش

http://gg.gg/1309xr

https://bit.ly/3J1cJzE

https://did.li/yIL5q

https://mub.me/s7mg

https://t.ly/BhxWg

http://s.ecmaps.de/YRGxd

https://cutt.ly/69qxcky

https://is.gd/AHHI5K

https://shrtco.de/wWbG64

https://9qr.de/wWbG64

تفاوت رشته معماري با مهندسي عمران

دانشجويان معماري به شيوه هاي ساخت و ساز سبک هاي طراحي سازه ها به انجام پروژه ها مي پردازند. معماري ترکيبي از هنر و زيبايي شناسي و رياضيات است.

دانشجويان رشته عمران بر جنبه فني ساخت و ساز و امکان انجام پروژه ها تاکيد دارد. ايجاد زيرساخت ها و گرفتن مجوزها و ساخت ساختمان بر عهده مهندسين عمران است.

توانايي هاي لازم براي رشته مهندسي عمران

 • براي ورودبه رشته عمران بايد علاقمند به سازه هاي ساختماني و غير ساختماني باشيد.
 • براي انجام محاسبات باي پايه رياضي و فيزيک قوي داشته باشد.
 • داشتن روابط عمومي بالا براي مديريت تيم
 • علاقمندي به نقشه کشي و کار بانرم افزارهاي مهندسي

گرايش هاي رشته مهندسي عمران در مقطع کارشناسي

 • عمران
 • نقشه برداري
 • آب

نرم‌افزارهاي مورد نياز براي رشته مهندسي عمران

براي تحصيل در عمران بايد فرد به نرم افزارهاي مهندسي عمران تسلط کافي داشته باشد. در واقع اين نرم افزارها بسيار حياتي است

 • نرم‌افزار Auto Cad
 • نرم‌افزار ETABS
 • نرم‌افزار Revit
 • نرم‌افزار SAP
 • نرم‌افزار Plaxis Professional
 • نرم‌افزار CSi Bridge
 • نرم‌افزار Tekla Structures

منبع: www.pjmi.ir

https://www.deshraag.org/activity/p/597230/

https://dailygram.com/index.php/profile-55910/?link-id=438437

https://www.acityexplored.com/activity/p/467563/

https://dailygram.com/index.php/profile-55910/?link-id=438437

https://checkpointforarts.com/activity/p/848093/

https://bandochoi.com/activity/p/2362319/

http://www.bcsnerie.com/activity/p/3318746/

http://sqworl.com/w9zpgt

http://prayercaresharenetwork.com/activity/p/883191/

https://www.webtalk.co/n/44477051

https://www.quora.com/profile/Ahmed-Ahmedali-4/https-www-pjmi-ir-electrical-engineering-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%B3-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D8%A8%D8%A7

بازدید : 6
يکشنبه 25 دی 1401 زمان : 21:53

فروشگاه اسباب بازي و سرگرمي هاي راديو کنترلي آسياوند مرجع اصلي عرضه ماشين کنترلي در ايران.

اسباب بازي ماشين کنترلي

آسياوند مرکز خريد اسباب بازي ماشين کنترلي با ارائه انواع RC CAR و سرگرمي هاي اسباب بازي راديويي زميني مانند ماشين کنترلي بنزيني آفرود همچنين ماشين آلات راهسازي آرسي همچون بيل مکانيکي و لودر شارژي در کشور همراه با تضمين قيمت ارزان و اصالت کالا است.

m1_od26.jpg

ماشين کنترلي بنزيني داراي زير مجموعه هاي آنرود و آفرود و سبک هاي باگي و تراک مي باشد که بسته به نياز و بودجه کاربر از سطج قيمت متفاوتي برخوردار است.

اسباب بازي هاي زميني از برند هاي متنوعي در دسترس هستند که با توجه به تنوع قيمت و کيفيت نياز به بررسي و تحقيق پيش از خريد اين سبک وياسل ضروري مي باشد.

فروشگاه آسياوند با کاردي مجرب آماده ارائه خدمات به مشتريان عزيز و علاقه مندان به دنياي آرسي است.

ماشين آلات راهسازي کنترلي

همان گونه که پيش تر اشاره شد بخش مهمي از اسباب بازي هاي آرسي شامل ماشين آلات راهسازي کنترلي مي شود که در دسته حرفه اي محصولات متنوعي وجود دارد.

برند هوينا و دبل اي از توليد کنندگان اسباب بازي راهسازي حرفه اي هستند. فروشگاه آسياوند مرجع اصلي عرضه محصولات هوينا و دبل اي در ايران عرضه کننده مدل هاي متنوع بيل مکانيکي کنترلي هيدروليک و لودر آرسي شارژي مي باشد.براي توضيحات بيشتر بر روي عنوان زير کليک کنيد

فروشگاه اسباب بازي و سرگرمي هاي راديو کنترلي

بازدید : 5
يکشنبه 4 دی 1401 زمان : 7:54

انواع روش‌ کاشت درخت آلبالو

يکي از خوشمزه‌ترين ميوه‌هاي تابستاني که طرفداران زيادي دارد، آلبالو است. درخت اين ميوه محبوب مي‌تواند به‌ راحتي در اکثر شرايط آب‌ و هوايي و مناطق به رشد خود ادامه دهد و محصولات لذيذي توليد کند. از اين‌ رو نيز کاشت درخت آلبالو بسيار رواج يافته‌ است و افراد زيادي اين درخت زيبا را در باغچه حياط يا باغ خود مي‌کارند. اگر قصد خريد نهال آلبالو را داريد با ما همراه باشيد.

به‌ طور معمول اين درخت را مي‌توانيد با استفاده از روش‌هاي مختلفي به‌ راحتي بکاريد. بنابراين اگر مي‌خواهيد اطلاعات بيشتري در رابطه با پرورش و نگهداري درخت آلبالو به دست آوريد، بهتر است به مطالب ذکر شده در ادامه مقاله نيز توجه کنيد.

روش کاشت درخت آلبالو بسيار متنوع مي‌باشد. از متداول‌ترين روش‌ها مي‌توان به روش کاشت بذر، پاجوش و پيوند اشاره کرد. آلبالوهاي معمولي به روش پاجوش کاشته مي‌شوند ولي آلبالو گيسي و مجارستاني به روش پيوند با آلبالو تلخ و پيوند شکمي توليد مي‌شوند. ارتفاع درخت آلبالو بين ? تا ?? متر است و بين ?? تا ?? سال بار مي‌دهد.

براي کاشت آلبالو چه در مقياس کوچک مانند حياط خانه و چه در ابعاد بزرگ‌تر مانند باغ، در مرحله اول اين نکته را در نظر بگيريد که فضا آفتاب‌گير خوبي داشته باشد و حداقل روزي ? ساعت نور خورشيد به آن محدوده بتابد، البته خاک و نوع آبياري هم مهم است.

تکثير درخت آلبالو

درخت آلبالو به روش‌هاي کاشت بذر، ازدياد پاجوش، قلمه زدن و پيوند تکثير مي‌شود. در بيشتر مناطق کشور ما تکثير درخت آلبالو از طريق قلمه و پيوند روي ديگر درختان آلبالو صورت مي‌گيرد. ميوه‌هاي درختاني که بر روي اين پايه‌ها قرار دارند داراي مرغوبيت فراواني هستند و ميزان سازگاري پايه و پيوندک نيز بسيار زياد است. آلبالو‌هاي بومي اغلب به روش پاجوش کاشته مي‌شوند و آلبالو گيسي و مجارستاني به روش پيوند با پايه محلب (آلبالوي تلخ) و پيوند شکمي تکثير مي‌شود.

https://alphanahal.ir/sour-cherry-seedlings/

کاشت درخت آلبالو به روش بذر

در اين روش، بذر آلبالو را در گلدان مي‌کاريد و در سرماي طبيعي زمستان يا يخچال قرار مي‌دهيد تا نياز سرمايي آن برطرف شود و جوانه بزند. اين روند بين ? تا ? هفته زمان خواهد برد.

براي کاشت درخت آلبالو به روش کاشت بذر در گلدان، بايد گلدان حاوي اين گياه در فضاي سرد نگهداري شود تا سرماي زمستاني به جوانه‌زني آن در بهار کمک کند. ? تا ? هفته کافي است تا نياز سرمايي اين گياه برطرف شود. همچنين اين نياز سرمايي را به طور مصنوعي در يخچال نيز مي‌توان برطرف کرد.

کاشت درخت آلبالو به روش هسته

بعد از کاشت بذر بيشترين روشي که براي کاشت درخت آلبالو از آن استفاده مي‌شود، روش کاشت هسته است که از ساير روش‌ها بسيار آسان‌تر مي‌باشد. در اين روش ابتدا هسته‌ي آلبالو را جدا کرده و هسته را مي‌شوييم تا گوشت آلبالو روي آن نباشد.

هسته‌‌هاي آلبالو را در ظرف شيشه‌اي که تا نصفه کود مرطوب وجود دارد قرار داده و روي آن را با کود مرطوب بپوشانيد و در ? درجه سلسيوس قرار دهيد و همواره آن را مرطوب نگه داريد و از خيس کردن لايه‌هاي آن جلوگيري کنيد.

بعد از تمام شدن خطر سرما هسته‌هاي آلبالو را در فضاي باز بکاريد به طوري که عمق گودال براي کاشت دو برابر طولش باشد سپس روي آن را ماسه بپوشانيد و از سخت شدن خاک روي آن جلوگيري کنيد تا مانع جوانه‌زني نشود. دو ماه کاملا خاکش را مرطوب نگه داريد. پس از دو ماه جوانه‌ها ظاهر مي‌شود.

کاشت نهال آلبالو از طريق پيوند

کاشت آلبالو؛ در برخي گونه‌ها مانند گونه‌هاي گيسي و مجارستاني از طريق پيوند انجام مي‌شود. در اين روش پيوند آلبالو تلخ و پيوند شکمي انجام مي‌شود و پس از برگ‌ريزان درخت در فصل پاييز، نهال به زمين منتقل مي‌شود.

کاشت درخت آلبالو از طريق پاجوش

در اطراف درخت آلبالو، پاجوش‌هاي زيادي مي‌رويد که مي‌توانيد با دقت دور آن‌ها را خالي کنيد، پاجوش‌ها را بدون صدمه زدن به ريشه جدا کنيد و در گودال‌هايي که آماده کرده‌ايد اقدام به کاشت آلبالو، نماييد.

قلمه زدن درخت آلبالو چگونه صورت مي پذيرد؟

قلمه زدن يکي از متد هاي قديمي جهت گسترش گياهان است که درباره درختان ميوه بيشتر اتفاق مي‌افتد. طي اين روش، يکي از شاخه‌ هاي جوان توسط وسيله‌ تيز استريل شده از گياه مادر جدا مي‌شود و در شرايط ريشه‌دهي قرار مي‌گيرد. قلمه آلبالو بايد در محيط سرد قرار بگيرد و معمولا قلمه گياه را در فصل برگ‌ ريزان از ساقه اصلي جدا مي‌کنند. براي سرعت ريشه‌دهي مي‌توان از ويتامين‌ها و هورمون‌ها استفاده کرد و بهتر است در جعبه‌ها و يا گلدان‌هاي عميق فرآيند ريشه‌دهي اتفاق بيفتد.

سپس در فصل کاشت آلبالو، قلمه‌هاي ريشه‌دار را بايد در باغ يا باغچه غرس کرد.

کاشت از طريق نهال

اگر مي‌خواهيد در مدت‌ زمان سريع‌تري محصولات زيادي برداشت کنيد، بهتر است اقدام به کاشت نهال آلبالو کنيد. در نظر داشته باشيد بهترين زمان براي کاشت درخت آلبالو از طريق نهال، اواسط آبان‌ ماه تا اسفند ماه است.

پس‌ از تهيه کردن نهال آلبالو بايد آن را در عمق مناسبي از خاک بکاريد و در آخر نيز کار آبياري را انجام دهيد. دقت داشته باشيد نهال‌هاي آلبالو در اين روش بايد با فاصله 4 الي 6 متري از يک‌ديگر کاشته شوند تا بعداً رشد ريشه درخت دچار مشکل نشود و همچنين درختان بتوانند باروري بهتري داشته باشند.

کاشت درخت آلبالو: پرورش گياه يک ساله

روش ديگر براي پرورش درخت آلبالو اين است که به جاي خريد بذر اين گياه، گياه يک يا دوساله‌ي آن را خريداري کنيد و به اين نکته دقت کنيد که گياهي که انتخاب کرده‌ايد شرايط و محيط رشدش به محيطي که شما در نظر داريد پرورش دهيد نزديک باشد زيرا گياه به آن محيط عادت کرده است.

روش کاشت درخت آلبالو در اينجا به اين صورت است که خاک را به عمق ?? سانتي‌متر حفر کنيد و مقداري ماده‌ي آلي در انتهاي گودال قرار دهيد. ريشه‌ي گياه را داخل گودال قرار دهيد و سطح بالاي ريشه‌ي گياه را با خاک به طور کامل بپوشانيد و براي کاهش حرکات احتمالي مانند وزش بادهاي شديد بدنه‌ي آن را با طناب چند دور به دو ميله‌اي که اطراف آن قرار داديد محکم ببنديد.

خاک اطراف درخت را آبياري کنيد تا خاک آن سفت شود. بعد از آبياري به آن کود دهيد. کود را اطراف ريشه درخت بپاشيد. درخت آلبالو پس از کاشت، مراقبت زيادي نياز ندارد. اين گياه رطوبت و آب کافي از محيط اطراف خود دريافت مي‌کند اما در روزهاي خشک و بدون باران تابستان آن را بايد آبياري کنيد.

آيا پرورش درخت آلبالو در باغچه ممکن است؟

از آنجايي که آلبالو، درخت مقاومي است، در بهار جلوه‌اي بسيار زيبا دارد و ظرف ? تا ? سال به بار مي‌نشيند و از سوي ديگر کسي نيست که طعم آن را دوست نداشته باشد، بسياري‌ها علاقمند هستند تا در باغچه خانه اقدام به کاشت آلبالو، نمايند.

خب در پاسخ به اين سوال که آيا کشت آلبالو در باغچه ممکن است با خير، بايد گفت بله.

کاشت نهال آلبالو؛ پاجوش آلبالو، هسته و بذر در حياط خانه ممکن است تا کمتر از يک دهه ديگر بتوانيد از ميوه‌هاي خوشمزه درخت خانه‌تان بستني يخي يا مرباهاي خوشمزه درست کنيد.

احداث باغ آلبالو

آب و هوا: آب و هوا، عمدتا دما، مهم ترين عامل موثر بر توزيع جغرافيايي درختان آلبالو است، به طور کلي درختان در تابستان هاي طولاني و گرم و يا جايي که درجه حرارت در زمستان براي دوره هاي کوتاه مدت بالا مي باشد رشد خوبي دارند. درختان آلبالو جوان به طول روز طولاني به طور مستقيم خوب پاسخ مي دهند اما با افزايش سن اين پاسخدهي صورت نمي گيرد. درجه حرارت بسيار کم در زمستان ممکن است جوانه ها،شاخه هاي انتهايي را از بين ببرد.

خاک: درختان آلبالو را در يک طيف گسترده اي از انواع خاک رشد مي کنند که به خوبي زهکشي شده است. در بسياري از مناطق مهم کشت آلبالو خاک غالب لومي شني يا ديگر خاک هاي شني است که معمولا خاک رس در قسمت زيرين قرار دارد. از آنجا که خاک رس سنگين تر اغلب به اندازه کافي خشک است، خاک سبک تر براي آلبالو ارجح تر است. خاک که بي آب هستند و بيش از حد خشک مي باشند براي درختان آلبالو نامطلوب مي باشد. بطور متوسط خاک حاصلخيز به نتايج بهتري نسبت به خاک بسيار بارور دارد.

فاصله درختان در کاشت

گاهي اوقات ارقام کوچکتر، مانند English Morello، در فاصله ?/? تا ?/? متري از هم کاشته مي شوند. حداقل فاصله براي اکثر ارقام آلبالو ? متر است. فاصله ممکن است به ?/? متري هم افزايش يابد اگر خاک مناسب براي رشد درخت است، به ويژه براي ارقام قوي مانند ‘Montmorency. سيستم مربع به طور کلي در کاشت درختان آلبالو استفاده مي شود. با اين حال، سيستم کانتور را بايد در برخي مناطق در نظر گرفت که در آن خطر فرسايش خاک وجود دارد. کاشت کانتور معني کاشت هر رديف از درختان در همان سطح و يا در يک خط منحني با درجه انحراف خفيف همراه است که آب به آرامي حرکت مي کند. در کاشت کانتور، بايد حداقل فاصله حدود ?/? متر بين رديف ها باشد.

خاک مناسب رشد نهال آلبالو چيست و بايد چه ويژگي‌هايي داشته باشد؟

خاکي که براي کاشت نهال آلبالو؛ مناسب است بايد سبک باشد و از طرف ديگر زهکشي مناسبي هم داشته باشد. در عين حال، خاک بايد رطوبت و مواد معدني را حفظ کند و ريشه گياه را در بربگيرد. بهترين نوع خاکي که براي باغ آلبالو بسيار کاربرد دارد خاک لومي لست. تلفيق خاک لومي رسي با خاک برگ و افزودن کود به آن، شرايط ايده‌آلي براي رشد آلبالو فراهم مي‌ کند.

فصل مناسب کاشت آلبالو چه فصلي است؟

درخت آلبالو از نهال هاي علاقمند به سرما است که در سرماي زمستان آسيب نمي‌بيند و توان مقابله با آن را دارد. بنابراين بهترين زمان کاشت نهال آلبالو از اواسط آبان ماه تا نيمه اسفند ماه است.

درختان آلبالو بايد در اسرع وقت پس از حفر گودال کاشته شود براي جلوگيري از از بين رفتن درختان جوان. در صورت امکان، درختان در پاييز کاشته شوند. در مناطقي که زمستانهاي بسيار سخت دارند، کاشت بهار بهتر است. در عرض هاي جغرافيايي مياني که در آن زمستان نسبتا خفيف هستند، کاشت پاييزه معمولا ترجيح داده شده است و در مناطقي که در آن آب و هواي معتدل است. درختان بايد قبل از کاشت به طور کامل در خواب باشند براي جلوگيري از رشد جوانه. رشد جوانه قبل از کاشت معمولا تلفات در نهال را افزايش مي دهد. شخم زدن و يا ديسک عميق معمولا لازم است. جاييکه در آن فرسايش يک مشکل بالقوه است، تنها يک نوار ? متري در رديف درخت آماده مي شود. از آنجا که آماده سازي خاک با محل و خاک نوع متفاوت خواهد بود، بايد توصيه هاي محلي را دنبال کرد.

درخت آلبالو بعد از چند سال ميوه مي‌دهد؟

درخت آلبالو در شرايط مناسب بعد از سه تا پنج سال توليد ميوه مي‌کند. معمولا ميوههاي آلبالو در شاخه‌هاي يک ساله رشد مي‌کنند و هرچه از عمر درخت مي‌گذرد ميوه‌دهي آن کم مي‌شود. در حدود ??? روز بعد از گلدهي و در آمدن شکوفه‌هاي آلبالو، ميوه اين درخت مي‌رسد. اگر ارقام بومي آلبالو را براي کاشت درخت آلبالو در خانه انتخاب کرده‌ايد، زمان گلدهي نيمه دوم فروردين و زمان رسيدن ميوه اوايل تيرماه است و شما مي‌توانيد از خواص آلبالو‌هاي دست پروده خودتان نهايت استفاده و لذت را ببريد.

مراقبت از درخت آلبالو

خاک: براي کاشتن درخت آلبالو بايد از خاک سبک و مرغوبي استفاده کنيد تا بتواند به خوبي رشد کند. آلبالو خواستار خاکي شور و قليلي است ما بهترين خاک براي رشد آن خاک هاي لموني رسي است. يکي از مواد معدني اي که اين درخت به آن احتياج دارد و بايد حتما در خاک آن بشد تا درخت از آن تغذيه کند پتاس است که به رشد بهتر گياه کمک مي کند و از سرما زدگي جلوگيري مي کند

آب :نياز آبي آلبالو مانند گيلاس است، اما با اين تفاوت که آلبالو نسبت به گيلاس به خشکي مقاوم تر است. آلبالو به دليل دارا بودن ريشه هاي بلند که تا پنج متر مي رسد نمي تواند آب از ريشه ها عميق تر جذب کند مخصوصا در فصل تابستان بايد آبياري به صورت منظم و عمقي انجام شود. درختان آلبالو به خاک هاي غرقاب حساس هستند و نبايد بيش از حد آبياري شوند.

نور:وجود نور مستقيم آفتاب حداقل به مدت ?-? ساعت براي درختان آلبالو لازم است. اگر درخت آلبالو را در مکاني به دور از نور بکاريد ميوه توليد نمي‌کنند که اگر هم توليد کند ترش مزه است. در واقع وجود نور مستقيم آفتاب باعث شيرين شدن ميوه مي شود.

هرس :نکته ديگري که در مورد کاشت درخت آلبالو بايد بدانيد اين است که درخت آلبالو احتياج به هرس کردن ندارد مگر اينکه شاخ و برگ هاي آن دچار آسيب و شکستگي شده باشد.

https://alphanahal.ir/

بازدید : 7
شنبه 26 آذر 1401 زمان : 14:37

قيمت انواع آسياب قهوه در بازار

قيمت انواع آسياب قهوه صنعتي ايراني و خارجي با معرفي مشخصات بهترين آسياب قهوه صنعتي و آسياب قهوه نيمه صنعتي

قيمت انواع آسياب قهوه در بازار چقدر است؟ بهترين آسياب قهوه کدام است؟ آسياب قهوه ايراني بخريم يا خارجي ؟ چرا؟ شايد اين سولات شما هم باشد. ما در ادامه همه اين سولات را پاسخ مي دهيم.

d6_2p47.jpg

قيمت انواع آسياب قهوه صنعتي

قيمت انواع آسياب قهوه صنعتي به عوامل مختلفي در بازار بستگي دارد از جمله : کيفيت مواد اوليه و استفاده شده در آسياب قهوه صنعتي، تيغه آسياب، کيفيت و دقت آسياب، اسياب قهوه ايراني باشد يا خارجي، امکانات و تجهيزات اضافي آسياب قهوه، خدمات پس از فروش داشته باشد يا خير، گارنتي باشد يا خير و ... هر کدام از اين فاکتورها مي تواند قيمت انواع آسياب قهوه صنعتي را بالا پايين کند.

بهترين آسياب قهوه صنعتي کدام است؟

براي پاسخ به اين پرسش بهتر است ابتدا با خصوصيات بهترين آسياب قهوه صنعتي آشنا شويد تا به راحتي بتوانيد بهترين آسياب قهوه را شناسايي کنيد. زيرا يک آسياب صنعتي خوب و قدرتمند بايد داراي خصوصيات خاصي باشد که در ادامه به آن اشاره مي کنيم.

 • آسياب قهوه صنعتي حتماً بايد فن خنک کنندگي داشته باشد. اما چرا فن خنک کنندگي اينقدر مهم است؟ د رنظر داشته باشيد آسياب قهوه صنعتي که فن ندارد در اين صورت براي آسياب قهوه در حجم بالا دستگاه گرم مي شود و اين گرما به صورت ناخودآگاه بر روي کيفيت قهوه نيز اثر مي گذارد و باعث برشته شدن آن مي گردد براي جلوگيري از اين مساله ناچار هستيد زماني را براي خنک شدن دستگاه منتظر بمانيد، اين در حالي است که يک دستگاه آسياب قهوه صنعتي خوب با فن قوي چنين مشکلي ندارد و شما به راحتي مي توانيد به صورت طولاني با کيفيت بالا قهوه را د رکمترين زمان آسياب کنيد.
 • يک آسياب قهوه صنعتي عالي بايد تيغه هاي قدرتمند و بسيار دقيق داشته باشد. به بيان ساده تر تيغه بايد محکم، مقاوم و دقت آسياب بالايي داشته باشد. تيغه هاي استيل و فولادي مقاوم هستند اما دقت تيغه کاملاً به شکل و نحوه حرکت آن وابسته است. همانطور که مي دانيد براي داشتن يک قهوه فوق العاده در وهله اول بايد آسياب عالي داشته باشيد. اين مساله بخصوص براي دم آوري قهوه ترک حساس تر است. زيرا آسياب قهوه ترک بايد پودر يکدست و نرمي باشد که هر آسياب صنعتي نمي تواند چنين نتيجه اي را داشته باشد. از اين رو بهتر است قبل از خريد آسياب قهوه حتماً در مورد نحوه آسياب دستگاه و تيغه هاي آن تحقيق کنيد.
 • قدرت موتور هم براي آسياب هاي صنعتي قهوه بسيار مهم است قطعاً هر چقدر قدرت موتور بيشتر باشد عمر و دوام دستگاه بيشتر خواهد بود زيرا فشار کمتري به دستگاه وارد مي شود علاوه بر اين دستگاه آسياب قهوه سرعت بيشتري پيدا ميکند و شما در مدت زمان کمتري مي توانيد خروجي داشته باشيد.
 • ظرفيت مخزن يا هاپر هم مهم است اگر شما حجم زيادي از قهوه را بخواهيد آسياب کنيد بايد محفظه مناسبي داشته باشيد که اصولاً براي آسياب هاي صنعتي اين حجم بين 3 تا 5 کيلو گرم در نظر گرفته مي شود.
 • در بين انواع آسياب قهوه در بازار بايد به دنبال آسيابي باشيد که بتواند تنوع درجات بيشتري به شما ارائه کند. هر چقدر درجات آسياب قهوه بيشتر باشد به معناي توانايي آسياب هاي متنوع با درجه نرمي و زيري بيشتر قهوه است. از اين رو به راحتي مي توانيد براي هر دستگاه ساز قهوه نمونه آسياب دلخواه خود را داشته باشيد.
 • بدنه آسياب از جنس مرغوب هم يک الويت مهم است. زيرا به مرور زمان اثرات لک و کثيفي بر روي دستگاه آسياب نمايان مي شود و اگر بدنه از جنس مرغوب نباشد امکان از بين بردن اين اثرات وجود ندارد. از اين رو بعد از مدتي دستگاه شما چهره زشت و نامطلوبي خواهد داشت. بهتر است جنس بدنه فلزي با پوشش استاتيک باشد.
 • قابليت جدا شدن هاپر از دستگاه آسياب قهوه هم اهميت زيادي دارد. زيرا به منظور شستشو و نظافت بايد مخزن يا هاپر از دستگاه جدا شود و شما بتوانيد به راحتي آن را بشويد.
 • عدم باقي ماندن قهوه در محفظه يکي از مواردي است که کمتر مورد توجه قرار مي گيرد. همانطور که مي دانيد براي داشتن يک قهوه با کيفيت حتماً بايد اثرات و ذرات آسياب قهوه قبلي حذف شده باشند زيرا مي توانند روي طعم و مزه آسياب قهوه جديد تاثير بگذارند. برخي از دستگاه ها قابليت عدم پرتي قهوه را ندارند در اين نمونه دستگاه ها حدوداً 200 تا 300 گرم قهوه پرت مي شود. با توجه به اينکه دانه هاي قهوه گران و وارداتي هستند اين مساله حائز اهميت است از اين رو بايد در بازار به دنبال آسياب قهوه اي باشيد که چنين ويژگي را داشته باشد تا بتواند از نظر اقتصادي براي شما مقرون به صرفه باشد. شايد در نگاه اول، اهميت اين موضوع زياد جلوه نکند اما در بلند مدت اين مساله مي تواند در هزينه هاي شما تاثيرگذار بگذارد.
 • زيبايي و طراحي يک آسياب هم مهم است. اين مساله بخصوص در کافي شاپ ها و رستوران ها، قهوه فروشي ها که دستگاه، جزيي از ويترين و دکور مي باشد اهميت زيادي دارد.
 • ضمانت و خدمات پس از فروش هم يکي ديگر از فاکتور هاي مهم يک دستگاه آسياب قهوه صنعتي مي باشند. زيرا بسياري از دستگاه ها با کارکرد نياز به تعمير و نگهداري پيدا مي کنند و بايد قطعاتي از آنها عوض شود؛ اگر اين قطعات در بازار موجود نباشد و يا در صورت وجود با قيمت نجومي ارائه شود مقرون به صرفه نخواهد بود. بسياري از خريداران غافل از اين مساله به دنبال خريد آسياب هستند اين در حالي است که شما بايد در همان ابتداي کار اين مساله را مورد توجه قرار دهيد تا در آينده دچار مشکل نشويد. اغلب دستگاه هاي آسياب خارجي فاقد نمايندگي معتبر هستند از اين رو پيدا کردن قطعات اين دستگاه ها در بازار با مشکل روبرو است.

آسياب قهوه صنعتي ايراني يا خارجي

مهم نيست آسياب قهوه خارجي بخريد يا ايراني! مهم اين است که آسياب مورد نظر شما تمام ويژگي هاي ذکر شده را داشته باشد تا بتواند بهترين آسياب قهوه صنعتي باشد. همين جا بايد بگوييم برخي از برندهاي آسياب قهوه ايراني رشد چشمگيري داشته اند و توانسته اند صنعت قهوه را زير و رو کنند. يکي از برندهاي معتبر آسياب قهوه ايراني که توانسته همه فاکتورهاي بهترين آسياب قهوه را داشته باشد آسياب قهوه يوکار است. آسياب قهوه يوکار توانسته صاحب رتبه در نمايشگاه هاي قهوه و نوشيدني باشد و بهترين عملکرد را در بين آسياب هاي قهوه ايراني و خارجي داشته باشد. عملکرد اين آسياب مشابه برندهاي معروف آسياب قهوه خارجي است اما قيمت انواع آسياب قهوه صنعتي خارجي بسيار بيشتر از آسياب قهوه يوکار مي باشد. همچنين ضمانت و خدمات پس از فروش برند يوکار باعث شده بسياري از هموطنان عزيز اين آسياب قهوه را خريداري و معرفي کنند. قابل توجه است قيمت آسياب قهوه نيمه صنعتي يوکار نيز نسبت به برندهاي خارجي مناسب و عملکرد آن فوق العاده است.براي اطلاع از مشخصات فني اين برند يا قيمت روز آسياب هاي قهوه يوکار مي توانيد اينجا کليک کنيد.

منبع: https://www.khoondanionline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-2/13143-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%A2%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%A8-%D9%82%D9%87%D9%88%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1?pr=1

بازدید : 5
پنجشنبه 24 آذر 1401 زمان : 14:36

به‌روزرساني‌هاي Google Mobile

به‌روزرساني‌هاي الگوريتم گوگل به‌روزرساني‌هاي Google Mobile گفته مي‌شود که در درجه اول بهينه‌سازي وب‌سايت‌ها براي موبايل را در نظر مي‌گيرند.

با اولين عرضه در سال 2015، گوگل دوستي تلفن همراه را به يک فاکتور رتبه بندي براي نتايج جستجوي موبايل تبديل کرد.

Mobilegeddon – به‌روزرساني‌هاي Google با تأثير رسانه‌اي

در سال 2015، براي اولين بار در تاريخ، گوگل به طور برجسته به‌روزرساني الگوريتم خود را با تاريخ دقيق عرضه اعلام کرد. اين به‌روزرساني که در تاريخ Google Updates با نام «Mobilegeddon» ثبت شد، نه تنها در محافل سئو يا در وبلاگ‌هاي مرتبط مورد بحث قرار گرفت، بلکه توسط رسانه‌هاي گروهي مانند اشپيگل نيز مورد توجه قرار گرفت.

اصطلاح "Mobilegeddon" براي اولين بار در صحنه بازاريابي آنلاين ايالات متحده استفاده شد. اين اصطلاح از «موبايل» و «آرماگدون» تشکيل شده است.

بر اساس باور آلماني ها، آرماگدون به آخرين داوري، پايان جهان اشاره دارد. اصطلاح بسيار جنگي "Mobilegeddon" براي آپديت گوگل براي تاکيد بر اهميت آن در مهدي نجاري سئو نظر گرفته شده بود.

در ابتدا، مديران وب‌سايت‌ها در سراسر جهان تصور مي‌کردند که وب‌سايت‌هايي که براي گوشي‌هاي هوشمند و ديگر دستگاه‌هاي تلفن همراه بهينه‌سازي نشده‌اند، پس از عرضه، از دست دادن رتبه‌بندي قابل توجهي متحمل خواهند شد. با اين حال، تأثيرات به‌روزرساني موبايل اول بر رتبه‌بندي در 21 آوريل 2015 و اندکي پس از آن در واقع محدود بود.

تأثير کم در ابتدا ممکن است به اين دليل باشد که فقط نتايج جستجوي تلفن همراه تحت تأثير محتواي به‌روزرساني الگوريتم قرار گرفتند. در عين حال، مي توان فرض کرد که دغدغه اصلي گوگل جلب توجه به موضوع «بهينه سازي موبايل» بوده است.

تقريبا يک سال پس از عرضه به‌روزرساني موبايل اول searchmetrics.com، دومين به‌روزرساني موبايل در ژوئن 2016 دنبال شد. تجزيه و تحليل Searchmetrics نشان داده است که اين بار تأثيرات روي رتبه بندي و در نتيجه ترافيک نسبتاً قابل کنترل بود. اثرات تنظيمات الگوريتم معمولاً بسيار کمتر از به‌روزرساني Google Panda يا به‌روزرساني Google Penguin بود.

ويژگي‌هاي به‌روزرساني‌هاي Google Mobile

 • سازگاري با موبايل در حال تبديل شدن به يک عامل رتبه بندي است.
 • نتايج جستجوي جستجوي تلفن همراه تحت تأثير قرار مي گيرند، به عنوان مثال با گوشي هوشمند.
 • الگوريتم مبتني بر URL است و براي کل دامنه عمومي نيست.
 • صفحات همچنان مي توانند در نتايج جستجوي موبايل رتبه خوبي داشته باشند، حتي اگر براي دستگاه هاي تلفن همراه بهينه نشده باشند.
 • گوگل به طور خودکار تشخيص مي دهد که آيا يک سايت براي موبايل مناسب است يا خير.

اهداف Google Mobile Updates چيست؟

مانند همه به‌روزرساني‌هاي Google، به‌روزرساني‌هاي تلفن همراه نيز با هدف بهبود نتايج جستجو براي کاربران انجام مي‌شوند. اما در حالي که تنظيمات مرسوم در الگوريتم موتور جستجو را مي توان براي همه پرس و جوهاي جستجو اعمال کرد، تأثير به روز رساني هاي تلفن همراه به SERP هاي تلفن همراه محدود مي شود.

گوگل با ارتقاي سازگاري با دستگاه همراه، روندي را در استفاده از اينترنت دنبال مي کند. در برخي مناطق، بيش از نيمي از جستجوهاي جستجو در حال حاضر با استفاده از تلفن هاي هوشمند انجام مي شود.

براي گوگل، معرفي به روز رساني موبايل قطعا هدف بسيار ملموس تري دارد. زيرا اگر گروه موتور جستجو بخواهد به ارائه نتايج جستجوي مرتبط و با کيفيت ادامه دهد، صفحات موجود در فهرست نيز بايد پاسخگوي نياز کاربران باشد.

اگر کاربران اعتماد خود را به اين نتايج جستجو از دست بدهند، زيرا صفحات هدفي که براي موبايل بهينه نشده اند، قابليت استفاده ضعيفي دارند، ممکن است در آينده به موتور جستجوي ديگري مراجعه کنند.

عواقب به روز رساني موبايل براي وب مسترها و سئوکاران

اگر وب‌مسترها و شرکت‌ها وب‌سايت‌هاي خود را براي گوشي‌هاي هوشمند و ساير دستگاه‌هاي تلفن همراه بهينه‌سازي نکنند، در معرض خطر ضررهاي رتبه‌بندي در SERP‌هاي موبايل هستند.

از يک طرف، اين تلفات مي تواند از طريق استفاده مستقيم از الگوريتم موبايل رخ دهد. از سوي ديگر، صفحاتي که براي گوشي هاي هوشمند مناسب نيستند، سيگنال هاي منفي کاربران را به گوگل ارسال مي کنند. به عنوان مثال، نرخ پرش مي تواند افزايش يابد و مدت اقامت مي تواند کاهش يابد.

در بهينه سازي موبايل چه مواردي را بايد در نظر گرفت؟

در جريان معرفي به‌روزرساني‌هاي موبايل، به مديران وب‌سايت‌ها در سراسر جهان توصيه مي‌شود که وب‌سايت‌هاي خود را براي استفاده از تلفن همراه بهينه کنند.

روش ديگري که گوگل توصيه مي کند طراحي واکنش گرا است. اين اجازه مي دهد تا محتوا و طرح وب سايت ها به طور مستقيم با دستگاه مورد استفاده براي دسترسي به صفحه هدف تطبيق داده شود. با طراحي واکنشگرا، تنظيم صحيح تگ viewport بسيار مهم است.

يکي ديگر از امکان بهينه سازي موبايل، ايجاد زير دامنه هاي ويژه براي دستگاه هاي تلفن همراه است. اما در اين مورد، دو نسخه از يک وب سايت بايد حفظ شود. اين به نوبه خود بر عناصر ديگر مانند تگ هاي متعارف، نقشه هاي سايت rel=alternate يا XML تأثير مي گذارد.

در اصل، مهم است که هنگام بهينه سازي براي موبايل، مديريت متفاوت وب سايت را در نظر بگيريد. وب‌سايت‌ها با گوشي هوشمند از طريق صفحه نمايش لمسي اداره مي‌شوند، در حالي که ماوس و صفحه کليد با دسکتاپ در دسترس هستند.

در آينده، به‌ويژه هنگام بهينه‌سازي براي گوشي‌هاي هوشمند، اگر وب‌سايت‌ها به عنوان مثال از طريق کنترل صوتي کار کنند، نشانه‌گذاري‌ها مي‌توانند اهميت بيشتري پيدا کنند.

https://kwafoo.coe.neu.edu:7788/git/kabodseo6119

http://bioimagingcore.be/q2a/user/kabodseo6119

https://list.ly/gotor71939/lists

https://www.skillshare.com/profile/Kabodseo6119-Kabodseo6119/747318744

https://replit.com/@kabodseo6119

http://ttlink.com/kabodseo6119

https://letterboxd.com/kabodseo6119/

https://www.kiva.org/lender/eapbs7671

https://slides.com/kabodseo6119

https://priti-nag.tribe.so/user/kabodseo6119

بازدید : 5
چهارشنبه 23 آذر 1401 زمان : 9:50

اگر درب شيشه اي دوش شما به طور غيرمنتظره بشکند چه کاري مي کنيد؟

پس از يک روز طولاني و پر استرس در محل کار، هيچ چيز به اندازه يک دوش آب گرم خوب نيست. اما وقتي نگراني‌ها و تنش‌هاي روز را از بين مي‌بريد، درب شيشه‌اي دوش شما به ميليون‌ها تکه کوچک تبديل مي‌شود. اصلا چطور اين اتفاق افتاد؟

شما مي توانيد ظرافت طراحي حمام خود را با زيبايي درب دوش شيشه اي افزايش دهيد. مجموعه اي از درهاي دوش کشويي، درب دوش متحرک يا دوش شيشه اي بدون قاب راه هاي عالي براي نمايش دوش شيک شما هستند.

با اين حال، مانند ساير قطعات متحرک، اين درب ها نيز بدون نقص نيستند. مشکل مي تواند به سادگي يک پيچ شل يا به اندازه شکستن شيشه جدي باشد.

z9_v3z2.jpg

اميدواريم هرگز با درب دوش آسيب ديده مواجه نشويد، اما اگر اين کار را انجام دهيد، مهم است که بدانيد هنگام مواجهه با درب شيشه اي شکسته چه کاري بايد انجام دهيد و چه کاري را نبايد انجام دهيد. رفع مي تواند ساده يا چيز پيچيده تر باشد. بنابراين، هنگام کار با شيشه، بهتر است به دنبال کمک حرفه اي باشيد.

در اينجا چند دليل براي شکستن درب شيشه اي دوش وجود دارد و اگر اين اتفاق براي شما افتاد چه کاري بايد انجام دهيد. بهتر است بدانيد در صورتي که نياز به حمام شيشه اي داشتيد شرکت زيما قادر است با مشاوره رايگان و خدمات نصب مراحل بازسازي شيشه حمام را بر عهده گيرد.

عيوب در شيشه

ممکن است مواردي از شکستن درهاي شيشه اي خود به خود شنيده باشيد. اما علت چه بود؟ در برخي شرايط، مي تواند به دليل فرآيند تلطيف شيشه باشد.

عيوب سولفيد نيکل در شيشه مي تواند باعث خرد شدن خود به خود شود. آخال ها مي توانند به مرور زمان استرس را افزايش داده و ايجاد کنند، که مي تواند تحت گرما يا ساير عوامل استرس زا شکسته شود. با اين حال، اين موارد نادري هستند که نبايد مانع از نصب دوش شيشه اي در خانه شوند.

نصب نادرست

درهاي دوش شيشه اي در صورت نصب نادرست ممکن است بشکنند. هنگامي که در را باز مي کنيد، اگر در جاي خود محکم نباشد، ممکن است از لولاها بيرون بيفتد يا از مسير خارج شود. قطعات آسيب‌ديده، مانند درپوش‌هاي لاستيکي يا دريچه‌هاي پايين نيز مي‌توانند منجر به شکستن درب شيشه‌اي شوند.

به طور مرتب شيشه درب دوش خود را در zymaco.net بازرسي کنيد تا از خطر شکستن خود و خانواده خود محافظت کنيد. بايد مطمئن شويد که پيچ‌ها و اتصالات روي قاب و سخت‌افزار ايمن هستند. حتماً لبه هاي درب شيشه اي خود را از نظر ترک يا بريدگي که مي تواند باعث شکستن شيشه شود، بررسي کنيد.

همچنين مهم است که درب دوش خود را به هم نزنيد و از استفاده از ميله حوله يا دستگيره در به عنوان يک چنگال ايمني خودداري کنيد. اگر اين کار را انجام دهيد، ممکن است فشار بيشتري به شيشه وارد کنيد و آن را ضعيف کنيد.

گاهي اوقات، اين اتفاق مي افتد

استحکام کششي درب شيشه اي دوش در طول فرآيند گرمايش تغيير مي کند که به آن تمپر نيز مي گويند. اين باعث مي شود شيشه در برابر ضربه مستقيم مقاومت بيشتري داشته باشد. اما، همچنين آن را در برابر ضربه جانبي آسيب پذيرتر مي کند.

به عبارت ديگر، اگر در شيشه اي را از کنارش بياندازيد، در يک لحظه خرد مي شود. احتمالاً درب شيشه‌اي دوش خود را به طرف خود رها نکرده‌ايد، اما ممکن است با استفاده عادي آسيب ديده باشد.

اين مي تواند منجر به شکستگي هاي جزئي شيشه شود. در حالي که يک شکستگي ممکن است يک ضربه کشنده به نظر نرسد، بسياري از ترک‌هاي کوچک مي‌توانند در طي روزها يا حتي ساعت‌ها ايجاد شوند و باعث شوند درب شيشه‌اي دوش شما شکسته شود.

عيوب، نصب نادرست و آسيب هاي قبلي همگي مي توانند باعث شکستن درب شيشه اي دوش شما شوند. هنگام نصب يا نصب شيشه، هميشه ايده خوبي است که با يک متخصص شيشه معتبر و معتبر مراجعه کنيد تا تضمين کنيد که کار به درستي انجام شده و شيشه از کيفيت بالايي برخوردار است.

آيا درب دوش شيشه اي ايمن است؟

به طور خلاصه بله. شيشه سکوريت شده طوري ساخته مي شود که به جاي تکه هاي بزرگ به قطعات کوچک تبديل شود. اين طراحي براي محافظت از مصرف کننده با ايجاد حداقل آسيب در صورت شکستگي است.

اگر به لبه صفحه دوش شيشه اي يا درب فشار وارد شود مستعد شکستگي است. اگر درب شيشه اي شما شکست، سعي کنيد وحشت نکنيد. براي به حداقل رساندن خطر آسيب، تا حد امکان از ايستادن روي شيشه خودداري کنيد، حوله برداريد و از حمام خارج شويد.

به ياد داشته باشيد، طراحي شيشه سکوريت طوري است که در نتيجه با کمترين آسيب شکسته شود. شيشه سکوريت نيز به دليل فرآيند عمليات حرارتي به عنوان شيشه ايمن طبقه بندي مي شود. اين همان شيشه اي است که در خودرو و روي صفحه نمايش گوشي شما وجود دارد.

هنگامي که شيشه سکوريت ترک مي‌خورد، به جاي تکه‌هاي دندانه‌دار بزرگ، به قطعات کوچک خرد مي‌شود. حتي اگر چند بريدگي و خراش جزئي داشته باشيد، باز هم بهتر از احتمال سوراخ شدن توسط يک تکه شيشه تيز بزرگ است - به خصوص زماني که زير دوش هستيد.

مراحل جلوگيري از شکستن درب شيشه اي دوش

چند مرحله وجود دارد که مي توانيد براي کمک به کاهش خطر نادر شکستن درب دوش خود انجام دهيد:

 • لبه هاي درب دوش خود را براي هر گونه علائم آسيب به طور منظم بررسي کنيد
 • روي درب شيشه اي خود فيلم ايمني نصب کنيد
 • از کوبيدن درب دوش خودداري کنيد و به آرامي آن را ببنديد
 • در صورت مشاهده تراشه يا ترک در شيشه، در اسرع وقت تعميرات را انجام دهيد

مکان آن را ثابت کنيد

بنابراين، اگر درب شيشه اي دوش شما شکست، چه کاري بايد انجام دهيد؟ اگر وقتي زير دوش مي‌شکنيد، حوله‌اي را بگذاريد تا روي شيشه شکسته پا نگذاريد. براي تميز کردن شيشه در اسرع وقت کمک بگيريد.

هنگامي که توانستيد از منطقه خطر خارج شويد، بايد با يک متخصص تماس بگيريد. درب دوش شما قابل تعويض است، بنابراين نيازي به نگراني در مورد آن نيست. شيشه‌هاي حرفه‌اي مي‌دانند که چگونه درب شما را تعويض کنند، و اگر ضمانت‌نامه‌اي براي شما وجود دارد، ممکن است هزينه‌اي براي شما نداشته باشد!

http://molding797.wikidot.com/blog:1401

https://gab.com/ahmedkhatrity/posts/109358302704290667

https://twitter.com/ahmedal03612913/status/1593165684758151168

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScBvTcID9U-lqKsLow90pk6ObGDShFj3wNGHB_a87BW1bHJ9g/viewform

http://sns.twittermatome.mixh.jp/newsfeed/31461?ft=user&fi=7798

https://www.pinterest.co.uk/pin/1014646991037173531

https://www.crypto-city.com/profile-17683/?link-id=15608

http://y8space.com/activity-2/p/4948173/

https://sociallawy.com/story2752182/%D8%B4%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D9%85%D8%A7

http://caitlintrafton.nmdprojects.net/portfolio/activity/p/352223/

https://www.deshraag.org/activity/p/597232/

https://dailygram.com/index.php/profile-55910/?link-id=438441

https://www.acityexplored.com/activity/p/467562/

https://demo.themesgrove.com/themes/tutorque/forum/activity/p/175841/

https://checkpointforarts.com/activity/p/848095/

https://bandochoi.com/activity/p/2362321/

http://www.bcsnerie.com/activity/p/3318916/

بازدید : 6
چهارشنبه 9 آذر 1401 زمان : 13:33

لوازم آرايشي

امروزه لوازم آرايشي به شکل گسترده در سرتا سر جهان مورد استفاده قرار مي يگرد و مخاطب عموم آن خانم ها هستند. از آن جايي که هم اکنون به يک نياز تبديل شده است پس اشنايي کامل با آن براي هر فردي علي الخصوص خانم ها ضروري مي باشد.

در واقع اولين قرم براي آرايش و ميکاپ صورت، شناخت انواع لوازم آرايش موجود و کاربردهاي هر يک از آن هاست.

خداوند زيباست و زيبايي ها را دوست دارد و انسان ها را طوري آفريده است که هر انساني تمايل به زيبا شدن دارد و اين علاقه در خانم ها به نقطه اوج خود مي رسد.

آرايش چيست؟

آرايش کردن در واقع همان پوشاندن عيب ها و زشتي ها که نقاط ضعف به شمار مي روند و تاکيد و بولد کردن زيبايي ها که نقاط قوت هر شخصي است، مي باشد.

لوازم آرايشي

حتما مي دانيد که لوازم آرايشي اورجينال و سالم از قيمت نسبتا بالايي برخوردارند و انواع و کاربردهاي گوناگوني دارند. براي استفاده از آن ها ابتدا بايد يک شناخت کافي از هر يک از وسايل پيدا کنيد سپس اقدام به خريد اقلام موردنياز خود کنيد چرا که ممکن است بدون تحقيق و داشتن اطلاعات کافي اقدام به خريد وسيله اي کنيد و پشيمان شويد. تحقيق قبلي باعث مي شود تا هم از نظر اقتصادي برايتان به صرفه تر باشد و هم مورد استفاده قرار بگيرد.

تاريخچه آرايش کردن

به طور کلي آرايش کردن از سالهاي دور وجود داشته است و با امکانات محدود آن دوره و هر آن چه که در اختيار داشتند به زيباتر کردن خود مي پرداختند. در مصر باستان نيز از همان گذشته در پي آراسته کردن چهره و موي خود بوده اند.

ساخت لوازم آرايشي

در سال هاي نه چندان دور از گياهان و مواد معدني براي ساخت انواع لوازم آرايشي استفاده مي کردند. برخي ميوه ها و مواد خوراکي نيز در توليد لوازم آرايشي نيز مناسب بودند. بادام سوخته، برخي توت هاي وحشي، سرب، برنج سفيد، حنا و بابونه و... موادي بودند که به کار گرفته مي شدند.

انواع روغن ها مثل روغن زيتون، ر.غن نارگيل، روغن آرگان و... نيز بسيار کاربردي بودند و براي زيبا و لطيف تر کردن پوست و مو و هم چنين براق کردن آنها به کار مي بردند.

از توت هاي وحشي و برخي ميوه ها براي تهيه ماتيک و رژلب و رژ گونه استفاده مي کردند. از حنا، بابونه و امثال آن هم براي رنگ کردن و ترميم موها استفاده مي کردند.

از برنج سفيد و سفيد آب و... براي روشن کردن و لايه برداري پوست استفاده مي شد.

لوازم آرايشي چيست؟

به طور کلي به مواد و وسايلي که به منظور زيباسازي و پاکسازي به کار مي روند لوازم آرايشي گفته مي شود.

مهم ترين و اصلي ترين لوازم آرايشي مي تواند داشتن يک شانه و يک آينه براي ديدن و تماشاي خود باشد.

لوازم آرايشي انواع مختلفي دارند و بسيار گسترده هستند.

از لوازم آرايشي متعدد مي توان به رژ لب و رژ گونه، خط چشم و سايه، ريمل چشم و ابروها، انواع کرم پودر، لوسيون ها، لنزهاي رنگي و... اشاره کرد.

لوازم آرايشي فقط به زيبا کننده ها محدود نمي شوند و برخي به منظور محافظت کنندگي، خوشبو کنندگي و... نيز کاربرد دارند.

لوسيون ها و کرم هاي پوستي، دئودورانت ها، ژل و واکس مو، مواد آرايشي ناخن و مو و... نيز هستند.

مضرات استفاده از لوازم آرايشي فيک

معمولا مواد آرايشي که در لوازم آرايشي استفاده مي شود داراي ترکيبات شيميايي مضر و حتي مصنوعي هستند و اغلب آنها از اسانس ها، رنگ ها و مواد ديگري تشکيل مي شوند که ممکن است در آينده مشکلاتي براي پوست و اجزاي صورت ايجاد کنند که اغلب غيرقابل جبران باشد. از مشکلاتي که ممکن است براي مثال پوست شما را درگير کند اين است که پوست تغيير رنگ مي دهد و يا پوست را چرب و يا خيلي خشک کند.

وجود سرب و افلاتوکسين ها در ترکيبات آرايشي نيز باعث مي شود صدمات بسيار جبران‌ناپذيري را به پوست وارد شود.

انواع لوازم آرايش صورت

پرايمر

پرايمر اولين قدم براي شروع ميکاپ مي باشد و در واقع همان مرحله آماده سازي آرايش مي باشد. پرايمر با ايجاد يک لايه محافظتي تمام چوست را صاف و يکدست مي کند. پرايمر براي پوست هاي چرب بسيارو مناسب مي باشد. با استفاده از پرايمر مي توانيد ماندگاري آرايش خود را چند برابر کنيد. بعد از پرايمر مي توانيد از کرم پودر استفاده کنيد.

کانسيلر

کانسيلر يک پوشش دهنده است که معمولا براي مخفي کردن و پوشش دادن لک ها و تيرگي هاي زير چشم مورد استفاده قرار مي گيرد. کانسيلر ها در دو صورت جامد و مايع موجود هستند و مي توانيد با توجه به کاربردي که دارند از نوع مخصوص آن استفاده کنيد.

کرم پودر

کرم پودر هم يکي از اساسي ترين لوازم آرايشي به شمار مي رود که از آن براي پوشش دهي قوي تر عيوب صورت و ... استفاده مي شود. از روي کرم پودر معمولا پنکيک استفاده مي کنند تا پوست را مات کند.

رژگونه

نوعي لوازم آرايش است که از آن براي سرخاب گونه ها استفاده مي شود. رژگونه استخوان گونه را برجسته تر نشان مي دهد.

هايلايتر

هايلايتر يک روشن کننده است که در برخي قسمت هاي صورت درخشش ايجاد مي کند.

خط چشم

خط چشم براي زيباتر کردن چشم ها مورد استفاده قرار مي گيرد. با کشيدن مداد چشم در قسمت بالايي و زيرچشم مي توان آن را درشت تر و خوش فرم تر نشان داد.

ريمل

ريمل نيز يکي ديگر از لوازم آرايشي مخصوص چشم است که از آن براي فرم دادن به مژه ها و تيره کردن و بلند تر کردن آنها استفاده مي شود. قبل از ريمل استفاده از فرمژه ضروري است.

مداد ابرو

با مداد ابرو مي توان رنگ ابروها را کمي تغيير داد و حتي آن ها را پر پشت تر نشان داد.

از ژل و سايه ابرو نيز مي توان براي آرايش ابرو استفاده کرد.

رژلب

رژ لب آسان ترين و محبوب ترين وسيله آرايشي است که به منظور آرايش کردن لب به کار گرفته مي شود. در رژ لب رنگدانه هايي وجود دارد که براي رنگ کردن لب کاربرد دارد. رژلب ها هم در انواع مختلف جامد و مايع موجود هستند. از ديگر لوازم آرايشي لب مي توان به خط لب و برق لب نيز اشاره نمود.

براي خريد لوازم آرايشي اصل و متنوع با مناسب ترين قيمت مي توانيد به لوازم آرايشي مراجعه کنيد.

منبع : اسپاتيفاي موزيک

بازدید : 7
پنجشنبه 3 آذر 1401 زمان : 16:27

طلاق توافقي طلاقي است که در آن دو طرف دعوا به هر دليلي بخواهند با تفاهم و توافق از يکديگر جدا شوند و اين توافق مي تواند در مورد مهريه، نفقه، مهريه، حضانت و ملاقات فرزندان باشد و اين توافق خواهد بود. مورد احترام و قبول دادگاه. مثلاً زوجين توافق مي کنند که زوجه در مقابل طلاق تمام يا قسمتي از مهريه خود را بپردازد يا آن را به طور کامل دريافت کند يا اينکه مهريه طبق شرايط توافق شده بين زوجين و يا حتي بخشي از مهريه پرداخت شود. مهريه پرداخت مي شود و بخشي ديگر پرداخت مي شود. لذا کليه بندهاي مورد توافق در راي دادگاه منعکس و قابل اجرا خواهد بود.

طلاق توافقي براي زوج هايي که مايل به طلاق هستند مزايايي را ارائه مي دهد. در صورت طلاق بايد به دادگاه مراجعه کنيد، اما روند طلاق متقابل در اکثر موارد بسيار سريعتر از طلاق معمولي است که با داشتن وکيل براي شما آسانتر و سريعتر خواهد بود.

اگر مسائلي وجود دارد که هنوز بايد حل شوند، توصيه مي شود با همسرتان مذاکره کنيد. طلاق هاي بلامنازع علاوه بر اينکه به سرعت حل مي شوند، کمترين فشار را نيز به همراه دارند، زيرا شما و همسرتان با آن موافقت مي کنيد. اما اگر مسائل پيچيده اي وجود دارد که قابل حل نيست، نمي توانيد طلاق توافقي داشته باشيد.

آيا طرفين براي طلاق توافقي در مشهد شرايطي دارند؟

شرايط طلاق توافقي براي مدتي متفاوت بود. زوجين پس از درخواست طلاق و ثبت اطلاعات خود در سامانه لحظه تصميم (سايت جامع طلاق) بايد با مراجعه به مرکز مشاوره خانواده و پس از مشاوره و اصرار بر عدم پس نگرفتن درخواست طلاق، گواهي لازم را دريافت و سپس به دادگاه مراجعه کنند. انجام دادن

بنابراين براي طلاق توافقي قبل از مراجعه به دادگاه بايد مراحل اجباري مشاوره خانواده را طي کرد و گواهي عدم سقط طلاق را اخذ کرد.

لازم به ذکر است در طلاق توافقي در صورتي که هر يک از طرفين در دفتر رسمي طلاق حاضر نشوند و از ثبت طلاق خودداري نمايند گواهي عدم امکان سازش سه ماه پس از تاريخ ابلاغ صادر مي شود. باطل و باطل خواهد بود.

طلاق و مهريه با توافق طرفين

شرايط مهريه در طلاق توافقي متفاوت است. اگر زوجين بخواهند خودشان يا از طريق وکيل رسيدگي کنند بايد توافقات را نهايي کنند. در مورد مهريه هم همينطور است. در واقع زوجين بايد در مورد دريافت يا عدم دريافت مهريه يا بخشي از آن به توافق برسند. در بسياري از موارد زوجه در طلاق، بقيه مهريه را در ازاي دريافت وجه يا پولي مانند خودرو، مال يا چيز ديگري مي دهد. همچنين گاهي زوجين مهريه را به مبلغي به صورت اقساط مالي مثلاً 2 ميليون دلار براي مدت معين مثلاً 5 سال مي پردازند.

اگر زوجه بر اساس عرف و رويه قضايي با وکيل طلاق به دادگاه مراجعه کند بايد مقدار زيادي از مهريه خود يعني حداقل نصف آن را به شوهر بدهد

http://ict-edu.uk/user/arturopena2/

https://my.carthage.edu/ICS/Academics/EXS/EXS_3070__UG16/RC_2017_UNDG-EXS_3070__UG16_-01/Announcements.jnz?portlet=Announcements&screen=View+Post&screenType=next&&Id=4099c023-adad-4663-8eb3-3748a97cfe35

https://ezproxy.cityu.edu.hk/login?url=https://www.vakilagah.com/

http://entrance-exam.net/forum/members/arturopena2.html

http://history.lib.ntnu.edu.tw/wiki/index.php/%E4%BD%BF%E7%94%A8%E8%80%85:ArturoPena2

https://www.pubpub.org/user/arturo-pena

https://sarscoviki.app.vanderbilt.edu/wiki/User:ArturoPena2

https://bbs.pku.edu.cn/v2/jump-to.php?url=https://www.vakilagah.com/

https://connect.nl.edu/NLU-Strategic-Plan-2011-2016/blog/Lists/Comments/AllComments.aspx

https://gitlab.bsc.es/ArturoPena2

http://charma.uprm.edu/twiki/bin/view/Main/ArturoPena2

https://lwccareers.lindsey.edu/profiles/3121511-jenny-tucker

https://ams.ceu.edu/optimal/optimal.php?url=https://www.vakilagah.com/

https://nowewyrazy.uw.edu.pl/profil/ArturoPena2

https://trove.nla.gov.au/userProfile/user/user:public:arturopena2/about

https://www.liceovittorinigorgia.edu.it/ilvittorini/2016/10/31/interessante-e-costruttivo-incontro-sulla-raccolta-differenziata-tra-il-sindaco-e-gli-studenti-al-polivalente-di-lentini/#comment-464348

https://harvard.ltd.education/user/arturopena2/

https://www.sum.edu/author/ArturoPena2/

.

بازدید : 8
جمعه 27 آبان 1401 زمان : 9:22

هر آنچه که بايد براي خريد و استفاده از قاب عکس بدانيد

تا‌ حالا فکر کرده‌ايد چرا تماشاي عکس‌هاي قديمي تا اين اندازه لذت‌بخش است؟ از من بپرسيد مي‌گويم در دل هر عکسي يک زندگي جريان دارد! مادربزرگ ما هم روزي در اوج جواني و زيبايي سر و وضعش را مرتب کرده و با چشماني درخشان به دوربين زل زده است

پيام اصلي عکس پرينت همين است! مي‌توان جذابيت زمان را ماندگار کرد. اين شد که يک مقاله کامل از نکات لازم و مفيد برايتان تدارک ديديم درباره‌ي قاب عکس. قاب‌ها، محافظان عکس‌هاي به‌يادماندني زندگي هستند و لازم است اطلاعات کافي براي انتخاب، خريد و استفاده از آن‌ها داشته باشيم. پس براي بررسي ويژگي‌هاي قاب عکس، استفاده هاي مختلف از آن، اصول چيدمان و… با ما همراه باشيد.

کاربردهاي جالب قاب عکس که تا به حال نمي‌دانستيد!

اگر عادت داريد که يک ميخ به ديوار بکوبيد و فقط قاب عکستان را آويزان کنيد اين بخش مقاله براي شماست! قرار است کمي خلاقانه به قضيه نگاه کنيم و کاربردهاي مختلف قاب عکس را با هم بررسي کنيم.

گوشه‌اي گرم و دنج در خانه

يک قانون نانوشته‌ در دکوراسيون و چيدمان منزل مي‌گويد “خانه بايد از جنس شما باشد و طراحي آن از وجود منحصر به فرد شما جريان گرفته باشد.” ساده‌ترين و کم‌هزينه‌ترين راه براي گرما بخشيدن به خانه، استفاده از عکس‌هاي خاطره انگيز اعضاي خانواده است. براي ايجاد يک گوشه دنج و صميمي به مواد زير احتياج داريد!

 • ميز کوچک
 • روميزي
 • تعدادي عکس خاطره‌انگيز
 • تعدادي قاب عکس

براي خلق اين فضاي جذاب حتي به خريد ميز نو هم احتياجي نيست. کافي است نگاهي به اطراف خانه بياندازيد و يک ميز قديمي را انتخاب کنيد. تمام سطح ميز را با يک روميزي بپوشانيد. بهتر است رنگ روميزي هماهنگ با ساير مبلمان خانه باشد. حالا عکس‌هاي زيباي خانواده را درون قاب قرار دهيد و روي ميز بچينيد.

نکته: بهتر است ابعاد قاب عکس با هم متفاوت باشند تا هم ديد خوبي براي عکس‌هاي پشتي ايجاد شود و هم چيدمان جذابتري داشته باشيد.

قاب عکس‌ها وسايلي کاربري اند که مي‌توانند تصوير خاطرات شما را ماندگار کنند. علاوه بر اين، براي تزئين محيط نيز مي‌توانيد از انواع مختلف قاب عکس استفاده کنيد. انواع قاب عکس از نظر شکل، مواد، ويژگي‌ها و تصوير متفاوت هستند.

دانستن جنس قاب عکس و فريم قاب عکس به شما کمک مي‌کند تا بهترين قاب عکس را انتخاب کنيد. در اين مقاله به معرفي انواع قاب عکس مي‌پردازيم + نگاهي هم به قيمت قاب عکس در بازار مي اندازيم.

معرفي انواع قاب عکس

قاب عکس‌ها بر اساس ويژگي‌ هايي که دارند به دسته‌هاي مختلفي تقسيم‌بندي مي‌شوند. در ادامه انواع مختلف قاب عکس را معرفي مي‌کنيم.

دسته‌بندي قاب‌ها از نظر جنس

قاب‌ها از نظر جنس مواد اوليه به دسته‌هاي زير تقسيم مي‌شوند:

قاب عکس چوبي

صنعت قاب عکس مدت‌هاست که به دنبال اين بوده تا ارزش عالي و همچنين طيف وسيعي از قالب‌گيري‌هاي با کيفيت بالا را به مشتريان خود ارائه دهد. براي انجام اين کار، چوب برداشت شده از انواع درختان را تهيه کرده. قاب عکس چوبي از نمونه‌هاي بسيار زيبا و ماندگار قاب عکس است که براي انواع مختلف عکس، تابلو فرش، نقاشي و اثر‌هاي هنري مختلف استفاده مي‌شود.

به طور کلي، قاب عکس چوبي را مي‌توان تحت دو عنوان تقسيم کرد: قاب‌هاي چوب سخت و قاب‌هاي چوب نرم.

چوب‌هاي سخت معمولاً چوب‌هاي مقاومي اند که در برابر فرورفتگي و خراش مقاومت دارند. يکي از راه‌هاي تشخيص قاب چوب سخت از قاب چوب نرم اين است که آن را با ناخن خراش دهيد. اگر به راحتي خراشيده نشود، احتمالاً يک چوب سخت است.

قاب عکس فلزي

با استفاده از قاب عکس فلزي، مجموعه‌هاي هنري يا عکاسي شخصي خود را به راحتي به‌روزرساني کنيد. قاب عکس فلزي شامل مجموعه قابل تنظيم است، بنابراين مي‌توانيد آثار هنري مورد علاقه خود را در قاب‌هايي که مکمل هر قطعه هستند به نمايش بگذاريد. امروزه قاب عکس‌هاي فلزي ساده بسيار پرطرفدار هستند و نماي زيبايي ايجاد مي‌کنند. همچنين در انواع مختلف فلزاتي مانند آلومينيوم، برنز، استيل، نقره و طلا ساخته مي‌شوند.

قاب عکس PVC

قاب عکسPVC، آسان، ارزان و محکم براي ساخت است همچنين قابل تنظيم مي باشد. پي وي سي کاربرد‌ها و مزاياي گسترده‌اي را در صنايع مختلف در هر دو شکل سخت و انعطاف‌پذير ارائه مي‌دهد.

قاب عکس‌ هاي پي وي سي به دليل تنوع در سبک و قيمت نسبتاً مناسب‌شان، يکي از پرطرفدارترين متريال‌ها در بين مصرف کنندگان اين حوزه است. قاب هاي PVC از جنس پلاستيک فشرده به صورت قالب ريزي توليد مي‌شوند و يک لايه سطحي به عنوان طرح قاب، طي يک فرآيند صنعتي بر روي آن‌ها چسبانده مي‌شود.

قاب عکس شيشه‌اي

قاب عکس‌هاي شيشه‌اي از جنس شيشه و با طرح و ظاهري خاص ساخته مي‌شوند. شيشه‌اي بودن آن‌ها ظرافت خاصي را به همراه داشته و زيبايي را به تصاوير مي‌بخشد. اگر فريم‌بندي عکس‌هاي شما از طراحي مدرني برخوردار باشند، بهترين انتخاب براي آن‌ها استفاده از قاب‌هاي شيشه‌اي است.

دسته‌بندي قاب‌ها بر حسب نحوه استفاده

قاب عکس‌ها را مي‌توانيد در محل‌هاي مختلفي نصب کنيد. به اين منظور از دو نوع قاب عکس مي شود نام برد :

1.قاب عکس ديواري

با قاب عکس ديواري به عکس‌هاي خود جايگاه ويژه‌اي براي درخشش و زندگي براي هميشه بدهيد. عزيزترين لحظات خود را به نمايش بگذاريد: تولد، عروسي، سالگرد و عکس‌هاي خانوادگي در قاب عکس‌هاي ديواري زيبا که به راحتي مي‌توانيد با چاپ عکس فوري در لابراتوار نورقائم آن را در کمترين زمان داشته باشيد. اين نوع قاب عکس به راحتي بر روي ديوار نصب مي‌شود و مخصوصا براي محيط‌هايي که فضاي کمتري در دسترس است، مناسب‌تر هستند.

2.قاب عکس روميزي

قاب عکس‌هاي روميزي بر روي ميز قرار مي‌گيرند. به همين دليل اگر در محيط اطراف خود فضاي کافي براي قرار دادن ميز‌هاي خاطرات داريد، مي‌توانيد از اين قاب‌ها خريداري کنيد. البته شما مي‌توانيد از قاب عکس روميزي براي قرار دادن عکس‌هاي عزيزانتان روي ميز کار خود استفاده کنيد تا هميشه چشم شما به آن‌ها باشد و آن‌ها را در مقابل خود داشته باشيد. از اين نوع از قاب عکس‌ها بيشتر براي به تصوير کشيدن خاطرات خانوادگي و دوستانه مانند مسافرت، مراسم‌هاي مختلف و جشن‌ها استفاده مي‌شوند.

انواع قاب عکس بر اساس سبک

قاب عکس‌ها از نظر سبک به چهار دسته اصلي تقسيم مي‌شوند.

قاب عکس مدرن

قاب عکس‌هاي مدرن بسيار ساده و بدون هرگونه پيچيدگي ساخته مي‌شوند. اگر سبک محيط اطراف به صورت مينيمال و مدرن است، اين نوع قاب بهترين گزينه براي تصاوير موردنظر شماست. اين قاب‌ها با ضخامت کم ساخته شده‌اند تا به راحتي با محيط هماهنگ شوند.

قاب عکس فانتزي

قاب‌هاي فانتزي معمولاً با طرح‌هايي خلاقانه و اشکال هندسي همراه است. از اين نوع قاب‌ها نمي‌توانيد به راحتي در هر محيطي استفاده کنيد. به همين دليل قبل از انتخاب و خريد حتماً به سبک و المان‌هاي موجود در محيط توجه داشته باشيد.

قاب عکس زينتي

اين نوع قاب عکس‌ها از فلزات معمولاً گرانبها ساخته مي‌شوند. برخي از آن‌ها از جنس طلا يا نقره هستند و به همين دليل وزن بالايي نيز دارند. اين نوع قاب‌ها معمولاً به صورت دست ساز و توسط استادان ماهر ساخته مي‌شوند.

قاب عکس سنتي

قاب عکس‌هاي سنتي مخصوصا در ايران رواج بسيار زيادي دارند. استفاده از هنر‌هايي مانند قلم زني، خاتم کاري ، نقاشي و. . بر روي قاب عکس آن‌ها بسيار متمايز مي‌کند. اين نوع قاب عکس نيز به راحتي در هر دکوراسيوني قابل استفاده نيست. اما جلوه بسيار زيبايي به محيط مي‌بخشد.

قاب عکس‌هاي خانوادگي به جاي تابلو

قاب عکس فقط براي حفاظت از عکس‌ها نيست، نصب قاب‌ها روي ديوار يک عنصر دکوراتيو پرطرفدار براي خانه محسوب مي‌شود. ما در اينجا نکاتي را برايتان مي‌گوييم تا با رعايت آنها، همه مهمان‌ها محو تماشاي ديوار رويايي خانه شما بشوند!

بهترين مکان براي نصب قاب عکس

براي انتخاب محل نصب پيش از هر چيزي به فرهنگ خانواده و اطرافيان خود فکر کنيد. بسياري از افراد ترجيح مي‌دهند عکس‌هاي خود را در نشيمن و پذيرايي نصب نکنند و از اتاق خواب‌ها براي چيدمان عکس استفاده کنند. پس محل نصب قاب هيچ محدوديت خاصي ندارد و تنها به علايق و سليقه شما بستگي دارد.

ابعاد مناسب قاب عکس

بعد از انتخاب محل نصب، نوبت به بررسي ابعاد قاب مي‌رسد. اين مرحله قانون ساده‌اي دارد؛ براي ديوارهاي بزرگ از قاب‌عکس‌هاي بزرگتر استفاده کنيد و در ديوار کوچک قاب‌هاي کوچکتر قرار دهيد. به اين دليل که قاب‌هاي کوچک، جلوه چنداني روي ديوارهاي بزرگ نشيمن ندارند و قرار دادن يک قاب کوچک روي ديواري بزرگ نتيجه جالبي ندارد.

البته يک راه حل ديگر، استفاده از قاب‌هاي کوچک و متعدد روي ديوار بزرگ است. با يک چيدمان درست مي‌توانيد کلکسيون جذابي از عکس هاي خاطره انگيز خود بسازيد.

طرح و ظاهر قاب عکس

قاب عکس‌ها تنوع زيادي دارند و مي‌توانند در سبک‌هاي مدرن و کلاسيک، جنس چوبي و پلاستيکي، نقوش منبت و ساده و ….. دسته‌بندي شوند.

توصيه ما استفاده از قاب‌هاي ساده و تک رنگ است، چون هدف از قاب اين است که عکس درون آن جلوه پيدا کند و حس خوب به اطرافيان منتقل کند. اگر قاب ساده باشد تمرکز بر روي عکس خواهد بود و زيبايي و تاثير آن دوچندان مي‌شود

قاب عکس دکوراتيو

قاب عکس دکوراتيو در واقع همون تابلو دکوراتيو هستش که شما براي خريد تابلو دکوراتيو انواع طرح هاي تابلو دکوراتيو براي شما قرار داديم هدف استفاده از قاب عکس دکوراتيو، روح دادن و جذاب نمودنِ چيدمان و دکوراسيون منزل و يا محل کار است. اگر مکاني را مد نظر داريد که زيبا سازي آن براي شما مهم است، از قاب عکس دکوراتيو استفاده کنيد. براي اين که منزل و يا محل کارتان را بتوانيد براي هميشه زيبا جلوه دهيد، قاب عکس هاي دکوراتيو مي توانند شما را در اين امر ياري نمايند. دکوراتيو، همان هنر تزييني است، به اين شکل که شما يکي از اشياي تزييني از جمله آينه هاي قدي و يا تزييني، شمعدان، انواع ظروف از جمله بشقاب و ليوان، گلدان ها، آباژور و يا انواع لوازم روشنايي که ممکن است از جنس چوب، شيشه و يا سراميک باشند، عکس يا نقش و يا منظره دلخواه شما بر آن چاپ شده باشد. شما مي توانيد براي زيبا سازي دکوراسيون و به نوعي (شخصي سازي دکوراسيون) از اين نمونه کار استفاده کنيد. مجموعه لابراتوار قاب نقاشي، براي اجراي قاب هاي دکوراتيو و مشاوره درباره نحوه چيدمان در دکوراسيون، آماده خدمت رساني و ارسال آن در صورت سفارش اينترتي و غير حضوري در اين راستا مي باشد.قاب عکس دکوراتيو يکي ديگه از محصولات لابراتوار چاپ عکس نورقائم هستش که شما ميتوانيد در هر ابعادي که بخواهيد سفارش بديد قاب عکس دکوراتيو داراي طرح هاي مختلفي هستش که شما ميتوانيد در هر ابعادي و حتي عکسهاي خودتون سفارش بديد

خريد قاب عکس ارزان

خريد قاب عکس ارزان شامل قاب عکس هاي pvc و فلزي در مجموعه لابراتوار قاب نقاشي علاوه بر کيفيت بالاي قاب عکس ها، به شما مناسب ترين و ارزان ترين قيمت ها را ارائه مي دهيم. شما مي توانيد قاب هاي منحصر به فرد را در ارزان ترين قيمت خريداري نماييد. ممکن است در برخي فروشگاه ها قاب هاي بي کيفيت را به بهانه قيمت ارزان به شما پيشنهاد دهند، در حالي که در فروشگاه لابراتوار قاب نقاشي، قيمت هاي ارزان براي قاب هاي با کيفيت به شما پيشنهاد مي شود. براي خريد قاب عکس ارزان از محصولات فروشگاه قاب نقاشي و يا سايت اينترنتي ما ديدن فرماييد. ارزان ترين طرح ها در بالاترين کيفيت در سايت قاب نقاشي موجود استاز آنجا که در ساخت يک قاب عکس هنري عوامل و اتفاقات مهمي نقش دارند لذا قيمت اين محصولات نيز در دامنه اي پر فراز و نشيب قرار دارد. مشتريان همواره به دنبال قاب هايي هستند که در کنار کيفيت و اصالت و زيبايي، قيمتي مقرون به صرفه و کاملا اقتصادي داشته باشند.

مرکز فروش قاب عکس در تهران

اگر ميخواهيد مرکز فروش قاب عکس در تهران بدونيد که کجا هستش ما فروشگاه قاب عکس نورقائم به شما معرفي ميکنم عکس يا لوح خاصي داريد که شما را به ياد برخي از عزيزترين لحظات زندگيتان مي اندازد؟ از قاب مناسب استفاده کنيد تا زيبايي و خاص بودن آن را دو چندان کنيد.

يک قاب با طراحي خوب نه تنها زيبايي خاطراتي را که يک آيتم يادگاري يا عکس ثبت مي کند به نمايش مي گذارد، بلکه مي تواند ظاهر خانه شما را نيز بهبود بخشد. قاب عکس يک هنر تخصصي است که بايد توسط افراد مجرب و ماهر انجام شود. انتخاب يک قاب عکس مناسب براي تصاوير شما مهم است.اگر به دنبال مرکز فروش قاب عکس در تهران هستيد، به مکان مناسبي رسيده‌ايد. ما يک تيم حرفه اي هستيم که انواع مختلف قاب عکس را توليد و به بازار عرض مي کنيم. تيم ما در قاب‌بندي تقريباً هر چيزي مهارت دارد، شما مي توانيد قاب عکس هاي زيبا را در اندازه هاي مختلف از ما خريداري کنيد.

شما مي توانيد خريد اينترنتي قاب عکس را با ما تجربه کنيد. براي اينکه کارها سريع، مقرون به صرفه و راحت باشد، ما قاب هايي را در ?? اندازه استاندارد مي سازيم که هميشه در فروشگاه ما موجود است. هزاران قاب در مجموعه اي از رنگ ها و سبک ها آماده عرضه هستند.

تنها چيزي که براي شروع نياز داريم اثر هنري، عکس يا پوستر شماست. حتما آن را همراه خود بياوريد تا بتوانيم آن را اندازه گيري کنيم و بهترين قاب را متناسب با بودجه شما براي شما پيدا کنيم.

اگر اولين بار است که به فروشگاه ما اينترنتي و يا فيزيکي ما مي آييد، نگران نباشيد، آسان است. يکي از کارکنان ما شما را راهنمايي مي کند و همواره در طول خريد در خدمت شما خواهد بود تا شما را در اين فرآيند کمک کند.

سوالات متداول

 • چاپ عکس، براي قاب عکس در هر سايزي انجام ميشه ؟

بله چاپ عکس براي قاب عکس بخواهيد ما داريم

 • ويژگي قاب هاي پي وي سي (pvc) چيست؟

قاب‌هاي پي‌وي‌سي از جنس پلاستيک فشرده اند، اين قاب ها ضد خش و آب هستند و به آساني تميز مي‌شوند و قابليت رنگ و تغيير شکل نيز دارند. قيمت اين قاب‌ها نيز مناسب است

https://www.bitsdujour.com/profiles/BJE1wg

https://letterboxd.com/LaibaFinch4/

https://www.mapleprimes.com/users/LaibaFinch4

https://www.f6s.com/asha-riya92

https://www.intensedebate.com/people/LaibaFinch44

https://www.openlearning.com/u/ashariya-rhdce4/

https://gitlab.com/LaibaFinch4

https://qiita.com/LaibaFinch4

بازدید : 25
جمعه 13 آبان 1401 زمان : 6:44

کوله پشتي شيائومي، محصولي براي استفاده روزمره و پرکاربرد

بسياري از افراد امروزه از کوله پشتي استفاده مي کنند، تردد روزانه، مخصوصا تردد در شهر هاي بزرگ، کاربرد کوله پشتي را بيشتر مي کند. افرادي که مسافت هاي زيادي را طي کرده يا جا به جايي هاي متعددي دارند، ترجيح مي دهند، لوازم شخصي، لوازم کار، گجت هاي هوشمند، لوازم جانبي و ... را يک جا در يک کيف قرار دهند تا بتوانند آن را به راحتي حمل کنند.

از سوي ديگر در سال هاي اخير گجت هاي هوشمند نقش پر رنگي را در زندگي روزمره افراد بازي مي کنند. در واقع مي توان گفت در دوره اي قرار داريم که بدون استفاده از گوشي هاي هوشمند، لپ تاپ و تبلت، انجام بسياري از کارها امکان پذير نيست.

افراد بسياري که با لپ تاپ کار مي کنند نياز دارند آن را با خود حمل کنند، از آن جايي که لپ تاپ ها در دسته ي دستگاه هاي گران قيمت قرار مي گيرند، حمل و نقل صحيح آن ها اهميت فراواني دارد، به همين خاطر است که يک کوله پشتي معمولي براي حمل لپ تاپ مناسب نيست.

شيائومي يک برند چيني است که در سال هاي اندکي که شروع به کار کرده، توانسته راه خود را از ميان رقبا باز کند. اين شرکت فعاليت خود را با توليد گجت هاي هوشمند آغاز کرد اما امروزه نام محصولات شيائومي را در لاين هاي مختلفي مي شنويم.

در اين مطلب قصد داريم نگاهي به لاين تخصصي کيف و کوله پشتي از برند شيائومي بياندازيم و بهترين کوله پشتي هاي اين برند را بررسي کنيم.

https://bit.ly/3gBFcQz

http://gg.gg/12hsnf

https://did.li/J76YH

https://mub.me/bvsi

ويژگي هاي يک کوله پشتي مناسب

پيش از آن که به سراغ کوله پشتي هاي شيائومي برويم، بهتر است بدانيم چه زماني مي توان گفت يک کوله پشتي استاندارد و مناسب است. از آن جايي که کوله پشتي، فشار را مستقيم بر روي شانه و ستون فقرات وارد مي کند، ارگونومي مناسب و کيفيت ساخت آن بسيار اهميت دارد و از سوي ديگر چون معمولا حجم زيادي از لوازم در آن قرار داده مي شود، متريال استفاده شده، ميزان تحمل وزن، تعداد و اندازه ي جيب ها ي يک کوله پشتي در انتخاب آن تاثير گذار است.

ارگونومي

کوله پشتي ها بايد طوري طراحي شوند که کمترين فشار را بر پشت کاربر بياورند. طراحان معمولا توجه مي کنند که فرم کوله با ستون فقرات هماهنگي داشته باشد. در يک کوله پشتي استاندارد پهناي بند هايي که بر شانه قرار مي گيرند معمولا بيش از 5 سانتي متر است. اين موضوع سبب مي شود تا توزيع نيرو بر شانه ها متوازن باشد. برخي از کوله پشتي ها داراي بند هاي کمري هستند، اين بندها بسيار مفيدند و سبب مي شوند فشار، تا حد زيادي از روي ستون مهره ها و شانه هاي برداشته شود.

متريال

زماني که مي خواهيد کوله پشتي بخريد، جنس متريال سازنده ي آن اهميت فراواني دارد. دليل اولي که در کوله پشتي بايد از متريال با کيفيتي استفاده شود اين است که در طول مدت استفاده به سرعت دچار پارگي و خرابي نشود. از سوي ديگر اين متريال بايد در سبک ترين حالت ممکن باشد تا بر وزن کوله پشتي اضافه نکند. درکوله پشتي هايي که در رده هاي بالاتر قرار مي گيرند معمولا از پارچه هاي ضد آب استفاده مي شود تا کاربران در هواي باراني و برفي نيز بتوانند بدون نگراني از خيس شدن محتويات کوله با آن تردد کنند.

امنيت

همان طور که گفتيم بسياري از افراد لپ تاپ، تبلت، پاور بانک و وسايل اين چنين را در کوله پشتي با خود حمل مي کنند. بسيار مهم است که درون کيف جايگاه مخصوصي براي اين گجت ها تعبيه شده باشد. معمولا در کوله پشتي هايي که براي حمل لپ تاپ مناسب هستند، سايز لپ تاپي که در آن جا مي گيرد مشخص مي شود. از اين طريق کاربران مي توانند انتخاب مناسبي داشته باشند تا لپ تاپ درون جيب حرکت نکرده و جايش امن باشد.

معمولا جداره هاي جيب هاي گجت هاي هوشمند، طوري طراحي مي شوند که در صورت ضربه ديدن، فشار به گجت وارد نشود.

نظم و سلامت

يک کوله پشتي خوب معمولا جيب هاي کوچک و بزرگ متعددي، در داخل و بيرون دارند که هر يک براي جا دادن شيء خاصي مناسب هستند. از اين طريق نيازي نيست افراد مدت طولاني به دنبال وسايل خود بگردند. براي مثال معمولا جاي قلم، کارت، کليد و ... نيز در يک کوله پشتي خوب مشخص است.

از سوي ديگر از آن جايي که زيپ کوله معمولا بسته است، درون کوله ممکن است بوي نامطبوعي ايجاد شود، در برخي از کوله ها در قسمت پشتي از پارچه ي مخصوصي استفاده مي کنند که در اصطلاح به کيف قابليت تنفس مي دهد و از اين موضوع جلوگري مي کند.

https://bbs.pku.edu.cn/v2/jump-to.php?url=https://xiaomicity.com/

https://connect.nl.edu/NLU-Strategic-Plan-2011-2016/blog/Lists/Comments/AllComments.aspx

https://gitlab.bsc.es/ShariPalmer2

https://tcgschool.edu.in/members/sharipalmer2/activity/

http://charma.uprm.edu/twiki/bin/view/Main/ShariPalmer2

https://lwccareers.lindsey.edu/profiles/2962670-jenny-tucker

https://mindvalley.kl.tis.edu.my/user/jenny_tucker41

https://ams.ceu.edu/optimal/optimal.php?url=https://xiaomicity.com/

https://nowewyrazy.uw.edu.pl/profil/ShariPalmer2

https://www.ottawaks.gov/profile/sharipalmer2/profile

https://trove.nla.gov.au/userProfile/user/user:public:sharipalmer2/about

تعداد صفحات : 3

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • نرم افزار مديريت مشتريان
 • موسسه مهاجرتی در شیراز
 • چيتا وي پي ان
 • چيتا وي پي ان
 • آموزش آنلاين سئو در سايت زوميت
 • موسسه حقوقی
 • حفاظ شاخ گوزني
 • آموزشگاه آشپزي
 • خريد قسطي لپ تاپ
 • ارسال پیامک به لیست سیاه
 • دانلود فيلم
 • پوستر ديواري اتاق خواب
 • smin_slehi
 • سایبان مغازه
 • آموزش پروژه محور کاتلين
 • سایبان برقی منصف
 • Chocolate Milkshake
 • شارژ تونر در محل
 • سئو کار حرفه اي
 • دکتر سيد حامد قدسي خورسند جراح چاقي
 • شروع برنامه نويسي
 • دانلود کتاب Grammar in Use
 • دوربين مداربسته وريفوکال
 • خرید cp
 • خريد پتاس
 • خريد پتاس
 • دکتر وليزاده متخصص هيپنوتيزم
 • طراحي ويلا
 • خبرگذاري آراد
 • شرکت اتيه انرژي تلاش
 • بام ساز مجري سقف شيرواني
 • فروشگاه اينترنتي بانيليون
 • گات ترکي
 • باغ ايراني
 • تهران گاردن
 • https://40sport.ir/
 • صنعت گستر سامان
 • لنت لاين
 • فروشگاه اينترنتي شهر تلويزيون
 • سيلک فکتوري
 • بيسکوتي کيک
 • فروشگاه اينترنتي خانم گل
 • سئو سایت اصفهان
 • دانلود فیلم ایرانی
 • شرکت هایک ویژن
 • لیست قیمت هایک ویژن
 • لیست قیمت دوربین مدار بسته
 • طراحي وب سايت
 • خودروبر امید
 • باغ استور
 • خرید رپورتاژ دانشگاهی
 • محصولات نانوسان
 • انگلیسی کودکان
 • انگلیسی کودکان
 • انگلیسی کودکان
 • تونوشاپ
 • story for kids
 • short story for kids
 • Moonzia
 • نقاشی کودکانه ساده
 • ویزای توریستی کانادا
 • پاسپورت قبرس شمالی
 • خرید آنتی ویروس نود 32
 • مهاجرت به قبرس شمالی
 • مهاجرت به قبرس شمالی
 • کفش بلور
 • تاریخچه آدیداس
 • اخبار شب
 • tiktok smm panel
 • تبلیغات پاپ آپ
 • آیین نامه راهنمایی و رانندگی
 • سایت رایگان
 • نمونه سوالات آیین نامه
 • ایران سی ان
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 125
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 1
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 2
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 5
 • بازدید ماه : 25
 • بازدید سال : 996
 • بازدید کلی : 4847
 • کدهای اختصاصی